Zachodnia pierzeja alei Korfantego w Katowicach: tak widać przebudowę z 27. piętra Altusa

Czytaj dalej
Dorota Niećko

Zachodnia pierzeja alei Korfantego w Katowicach: tak widać przebudowę z 27. piętra Altusa

Dorota Niećko

Piętra nowego Supersamu, nowa ulica w wykopie, pasiasty biurowiec na Dębie w tle - między innymi te inwestycje widać było w lutym 2015 z 27. piętra wieżowca Altus. Oto widok na zachodnią część śródmieścia Katowic.

Nie ma Varietes u Michalika, charakterystycznej bryły Supersamu, w oddali zaś majaczy pasiasta elewacja biurowca na Dębie: jeśli dawno nie mieliście okazji, by wjechać na 27. piętro Altusa, ten widok może Was zdziwić. Jeśli spojrzeć z góry na zachód 2,5 roku temu i porównać widok z tym na zdjęciu powyżej, widać, jak bardzo zmieniają się Katowice.

Choć widoczne na fotografii Superjednostka, Ślizgowiec, hotel Katowice czy wieże Staleksportu nadal stoją i są świadectwem rozmachu architektonicznego w mieście z lat 60. i 70. Dziś w miejscu starego Supersamu niemal gotowa jest już nowa hala - jesienią planowane jest otwarcie tej galerii handlowej. Jeszcze w styczniu tego roku budowa sięgała trzeciego piętra, dziś ma już wszystkie - cztery.
Ogromne zmiany zauważymy też spoglądając z góry na północ, czyli na Spodek, DOKP, dawną kopalnię Katowice. DOKP nie ma już przybudówki od strony Olimpijskiej, może już wiosną tego roku rozpocznie się wyburzanie głównego wieżowca. Obok jest niemal gotowe Międzynarodowe Centrum Kongresowe z zielonym dachem. Jak widać tę część miasta z Altusa w lutym 2015, możecie zobaczyć w aktualnym wydaniu naszego interaktywnego tygodnika Śląsk Plus. W sumie podzielona na etapy przebudowa śródmieścia Katowic za 288 mln zł ma skończyć się w tym roku. Kiedy skończą się wszystkie inwestycje koło Spodka, nie wiadomo. A w 2016 roku finał drugiego etapu rewitalizacji pokopalnianych budynków.

Spójrzcie na naszą infografikę, zobaczcie, co i gdzie powstaje w centrum Katowic.

Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.