Jacek Drost

Zaczęła się budowa browaru w Radziechowach-Wieprzu. Żywiec ma konkurencję

Tak będzie wyglądał Browar Pinta. W oczy rzuca się charakterystyczna elewacja z „kontenerów” Fot. Fot. Materiały Prasowe Tak będzie wyglądał Browar Pinta. W oczy rzuca się charakterystyczna elewacja z „kontenerów”
Jacek Drost

Pierwszy etap inwestycji w Radziechowach-Wieprzu pochłonie prawie 21 milionów złotych. Powstanie unikalna w Europie linia technologiczna do produkcji piw lodowych.

Rozpoczęcie budowy własnego browaru w gminie Radziechowy-Wieprz na Żywiecczyźnie zafundowała sobie na mikołajki spółka Pinta. Zapowiadana od ubiegłego roku inwestycja, która w pierwszym etapie pochłonie prawie 21 mln zł, czyli znacznie więcej niż pierwotnie zakładał inwestor, zakończy się na przełomie sierpnia i września 2018 roku. Już trzy miesiące później nowy browar ma rozpocząć warzenie piwa.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest wybrana w postępowaniu ofertowym bielska spółka Inbud Bielsko, zajmująca się kompleksowym wykonawstwem robót budowlanych.

- Zwycięzca zdobył najwięcej punktów za ofertę, w której oprócz ceny braliśmy pod uwagę termin realizacji i okres gwarancji - mówi Ziemowit Fałat, główny piwowar i współwłaściciel Browaru Pinta. -Wygrała lokalna firma o bardzo dobrej reputacji, wykonawca wielu obiektów przemysłowych w konstrukcji stalowej, obecna na rynku budowlanym od ponad 35 lat - dodaje.

Inwestycja Pinty rozpoczyna się w czasie bardzo dobrej koniunktury na polskim rynku budowlanym, co nie pozostało bez wpływu na postępowanie ofertowe i koszty budowy. W ciągu roku od ogłoszenia przez Pintę planów budowy własnego browaru ceny za roboty budowlane wzrosły o 25-30 proc.

W dalszej części:

 • Dlaczego inwestor zdecydował się podzielić inwestycje na dwa etapy
 • Kiedy powstanie firmowy pub
 • Ile piwa będzie w stanie produkować nowy browar
Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.