Andrzej Drobik

Zaczyna się przebudowa drogi z Ustronia do Wisły

Przez najbliższe trzy lata, dojeżdżając do Wisły, trzeba liczyć się z utrudnieniami Fot. andrzej drobik Przez najbliższe trzy lata, dojeżdżając do Wisły, trzeba liczyć się z utrudnieniami
Andrzej Drobik

Wczoraj rozpoczęły się poważne utrudnienia związane z remontem DW 941 z Ustronia do Wisły. Jeśli więc wybierają się Państwo na weekend w Beskidy, trzeba wziąć pod uwagę zwężenia i ruch wahadłowy. Pomogłoby więcej pociągów.

Przebudowa drogi z Ustronia do Wisły spowoduje w przyszłości mniejsze korki, bo w ramach inwestycji zostaną wybudowane m.in. lewoskręty. To dobra wiadomość.

Ale zanim to nastąpi, od wiosny 2019 roku do końca 2021 roku turyści i mieszkańcy muszą zacisnąć zęby i uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia będą spore - już sama wycinka drzew przy drodze, do której doszło w lutym tego roku, dała tego przedsmak. W wielu miejscach ruch będzie odbywał się wahadłowo, co w sezonie (a przed nami wiosna, święta, majówka) może doprowadzić do ogromnych korków.

Tymczasem droga właściwie nie ma objazdów, bo znajduje się w dolinie gór. Jedyna możliwość wyboru innej trasy to przejazd przez Ustroń Dobkę do Wisły Tokarni, ale to bardzo wąska i stroma droga, która łatwo się korkuje.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.