Zakaz handlu w niedziele nadal dzieli. Od 2019 roku ograniczeń będzie jeszcze więcej

Czytaj dalej
Marta Gawina

Zakaz handlu w niedziele nadal dzieli. Od 2019 roku ograniczeń będzie jeszcze więcej

Marta Gawina

Już od nowego roku tylko jedna niedziela w miesiącu będzie dniem handlowym. Jedni ograniczenia chwalą, inni mówią że to bubel prawny, który uderza w drobnych przedsiębiorców. Kupujący muszą przywyknąć do zmian.

Ja się przyzwyczaiłam do zmian. Nie przeszkadza mi, że sklepy w niedzielę są zamknięte. Myślę, że osoby pracujące w handlu też są z tego zadowolone - uważa Małgorzata Wierchanowicz, którą spotkaliśmy w centrum Białegostoku (na zdjęciu).

Czy wszyscy? Choć ograniczenie niedzielne obowiązuje od marca, nadal mocno dzieli Polaków: od kupujących, przez ekonomistów do polityków. Tym bardziej że od nowego roku obostrzenia będą jeszcze większe. Tylko ostatnia niedziela w miesiącu, poza nielicznymi wyjątkami, będzie dniem handlowym.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Uważam, ze z tymi wolnymi niedzielami jest tak, że znów dla dobra kilkunastu, może dwudziestu kilku tysięcy pracowników handlu cierpi kilka, kilkanaście milionów klientów nie mogących zrobić zakupów. Przecież jeżeli komuś nie pasuje, nie odpowiada praca w niedziele i chce mieć wolne, to nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej branży. Wybierając ten zawód trzeba się liczyć z tym, że i czas i godziny pracy mogą być inne niż na przykład w biurze, czy urzędzie. To tak jak na przykład lekarz - wybrał taki zawód, a nie znosi widoku krwi lub nie zgadza się z niektórymi procedurami, zabiegami, a teraz powołuje się na klauzulę sumienia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.