Zakochany informatyk szuka tajemniczej nieznajomej

Czytaj dalej
Mirela Mazurkiewicz

Zakochany informatyk szuka tajemniczej nieznajomej

Mirela Mazurkiewicz

Spotkał ją na jednej z opolskich uliczek i momentalnie dosięgła go strzała Amora. Kobieta, choć kilka lat od niego starsza, była ideałem z jego snów. Minął rok, ale Paweł nie potrafi zapomnieć. Zainwestował w tym czasie sporo pieniędzy w ogłoszenia, by ją odnaleźć. Na razie bez skutku. Może czytelnicy pomogą odnaleźć tajemniczą nieznajomą?

Zobaczyłem ją i świat zawirował. Wyglądała, jak kobieta z moich snów. Myślałem, że takie rzeczy zdarzają się tylko w filmach - wspomina 34-letni Paweł, informatyk z Opola.

Wakacyjne popołudnie 2019 roku. Dzień jest gorący, choć Paweł dziś już nie pamięta, czy był to czerwiec, czy może lipiec. Było dość późno, gdy wybrał się na spacer po Opolu. Nie sądził wtedy, że z pozoru niewinne spotkanie na ul. Osmańczyka wywróci do góry nogami jego uporządkowane życie.

- Zobaczyłem, że w kierunku Solarisa idzie przede mną ona-kobieta zjawisko. Dostrzegłem ją już z odległości 10-15 metrów i kompletnie mnie wmurowało, choć wtedy nie widziałem nawet jej twarzy. Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego - wspomina. - Jak zahipnotyzowany ruszyłem za nią. To była błyskawiczna decyzja. Wiedziałem, że jeśli pozwolę jej odejść, to już do końca życia będę pluł sobie w brodę.

Miała na sobie zwiewną, białą bluzkę, szare spodnie i torebkę przewieszoną przez ramię. Była średniego wzrostu, zgrabna, ale nie przeraźliwie szczupła. Cudowna, krótko przystrzyżona szatyneczka z włosami sięgającymi ramion - Paweł rozmarza się na samo wspomnienie niewiasty i doprecyzowuje od razy, że jej włosy było „średnio kasztanowe”, czyli ani bardzo jasne, ani ciemne. - I do tego te pełne, idealnie wykrojone przez matkę naturę usta…

Poszedł za głosem serca. Zaczepił ją przed wejściem do galerii handlowej.

Szukał jej przez ogłoszenia, na razie bez happy endu. Może ona przeczyta ten tekst, zlituje się i da zaprosić chociaż na kawę?  

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.