Zakończył się pierwszy sezon Diagnozy. W księgarniach jest książka

Czytaj dalej
Fot. TVN
Aleksander Król

Zakończył się pierwszy sezon Diagnozy. W księgarniach jest książka

Aleksander Król

Serial Diagnoza: 1. sezon zakończony. Wczoraj wieczorem na ulicach Rybnika było całkowicie pusto, a okna wysokich bloków na osiedlu Nowiny błyszczały światłem telewizorów. Cały Rybnik, ale też duży kawał Śląska i Polski czekały na finał serialu Diagnoza, którego akcja dzieje się właśnie w Rybniku.

I stało się! Widzom kamień spadł z serca. Czarny charakter chirurg Jan Artman (w tej roli Adam Woronowicz) postawiony pod ścianą musiał odpuścić i wycofać w sądzie wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich Annie Leśniewskiej (Maja Ostaszewska).

Główna bohaterka, która przez wiele odcinków dochodziła do siebie w rybnickim, serialowym szpitalu po wypadku, w którym straciła pamięć, dopięła swego. Może w końcu spotykać się z dziećmi, może kochać się z Michałem Wolskim (Maciej Zakościelny), a nawet przyjaźnić z Martą Artman (Magdalena Popławska z Zabrza), która odeszła od męża.

Można by było postawić kropkę. Spuścić kurtynę. Zakończyć trochę jak w dobrym filmie. Ale czy nie szkoda by było tylu rozpoczętych wątków?

Jak z piątym dzieckiem w drodze poradzi sobie rodzina lekarza Sadzika (Michał Czernecki z Sosnowca), który godo po naszymu? Czy Wandzia (Sonia Bohosiewicz z Żor) dalej będzie taka harda i dobra, gdy przyjdzie już zwykła codzienność z kalectwem męża, który w wypadku na kopalni stracił nogę? A wreszcie, czy widzieliście minę Artmana w ostatniej scenie, gdy odjeżdżając do Berlina, przez okno patrzył na Martę i Annę, witającą się ze swoimi dziećmi? Nie. To jeszcze nie koniec. Ta historia popłynie dalej. TVN nakręci kolejny sezon Diagnozy w Rybniku.

Serial Diagnoza TVN: 1. Sezon zakończony
TVN Serial Diagnoza TVN: 1. Sezon zakończony

- Realizatorzy serialu zdecydowali, że druga seria serialu „Diagnoza” będzie także kręcona w Rybniku, Szpital Specjalistyczny nr 4 swoją siedzibę będzie miał nadal u nas, a głównymi bohaterami będą rybniczanie. To się nie zmieni - mówi Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika. Ale sprawa nie jest taka prosta. Miasto znów musi rozpisać przetarg...

W dalszej części:

 • Czy miasto jest zadowolone z takiej promocji
 • Ile razy w serialu padło słowo "Rybnik"
 • Czy to prawda, że po serialu powstanie książka
Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.