Zakonnica z wózkiem alkoholu? Częstochowa szykuje się na pielgrzymów! Z dystansem... [WIDEO, MEMY]

Czytaj dalej
Fot. źródło: You Tube
Piotr Ciastek

Zakonnica z wózkiem alkoholu? Częstochowa szykuje się na pielgrzymów! Z dystansem... [WIDEO, MEMY]

Piotr Ciastek

Lipiec i sierpień to w Częstochowie czas wzmożonej pracy dla służb i wielu branż zaangażowanych w obsługę przybywających na Jasną Górę pielgrzymów. Jednak dla wielu mieszkańców to niewiele różniące się dni od innych w roku. Większość normalnie pracuje, robi w centrum zakupy, jeździ komunikacją miejską. "Medalikarze" również potrafią śmiać się z samych siebie i nie obrażają się za kpiny innych. Świadczy o tym wiele memów i zdjęć krążących po sieci, a także filmik, który wpadł na naszą skrzynkę kontaktową o zakupach częstochowskiej zakonnicy.

"Medalikarze", bo tak mówi się na częstochowian wbrew pozorom mają poczucie humoru i potrafią się śmiać z własnego miasta, jak i przyjmują z godnością kpiny innych. Wydawałoby się, że mieszkają tu sami święci. Warto jednak przypomnieć, że miasto uznawane jest za bastion lewicy. Od lat SLD cieszy się tu dużą popularnością, a prezydentem miasta jest właśnie reprezentant tej partii.

Przyjezdni, jak i mieszkańcy Częstochowy śmieją się chociażby z jednej linii tramwajowej, która jeździ przez miasto. Co prawda linie są trzy, ale ich trasy w znacznej mierze się pokrywają. Trudno nie zauważyć, że w mieście brakuje toalet. Jedna jest w parku podjasnogórskim, ale w Alejach już próżno ich szukać.

Ostatnio w sieci pojawił się filmik pokazujący zakupy pewnej zakonnicy. Koszyk wypełniony alkoholem to symbol przygotowań Częstochowy na najazd pielgrzymów?

W 2013 roku w Częstochowie odsłonięto najwyższy (14 m) pomnik Jana Pawła II na świecie. Stał się on wtedy obiektem kpin internautów. Jedni drwili z jego słabego podobieństwa do pierwowzoru, a inni z materiału, z którego wykonano monument - wykorzystywany m.in. do produkcji krasnali ogrodowych i dinozaurów.

Kto nie wierzy, niech odwiedzi "miasto cudów"!


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
*Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
*Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.