Zakup mieszkania - co można załatwić online

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Monika Kaczyń[email protected]

Zakup mieszkania - co można załatwić online

Monika Kaczyń[email protected]

Zakup nieruchomości oznacza konieczność dopełnienia wielu formalności. Część koniecznych spraw można załatwić nie ruszając się z domu.

Jak pokazują statystyki CBOS z tego roku, aż 47 procent Polaków korzysta z laptopów i urządzeń mobilnych z dostępem do sieci, żeby nabywać różne towary czy usługi.

Ale za pośrednictwem internetu można także np. przeglądać księgi wieczyste. Przeglądać oferty, tworząc listę nieruchomości spełniających nasze wymagania. Wizualizacje, filmy czy wirtualne spacery oszczędzają czas, który trzeba byłoby poświęcić na obejrzenie mieszkań czy domów osobiście jak i okolicy, w której się znajdują.

Świadomi są tego deweloperzy i ich strony internetowe dostosowane są do specyfiki urządzeń mobilnych. Dzięki temu kontakt z biurem sprzedaży jest szybszy, niż kiedyś. Możemy wysłać kilka zapytań do deweloperów i w krótkim czasie uzyskać odpowiedzi.

- Internet to wygodny kanał komunikacji dla klienta i dewe- lopera - mówi Lucyna Jarczyń- ska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. - Dzięki temu nasi specjaliści od sprzedaży są dostępni w każdej chwili. Można skontaktować się z nimi telefonicznie, mailowo, przez Facebook, czy formularz na stronie internetowej - podkreśla.

Pamiętajmy jednak, że w całym procesie zakupu mieszkania konieczne i rozsądne jest, aby ostatnie, te najważniejsze formalności załatwić już osobiście.

Należą do nich przede wszystkim zawarcie umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego u notariusza, odbiór, czy podpisanie umowy końcowej przenoszącej własność.

- Wiele spraw związanych z zakupem mieszkania można załatwić online. Jest to wygodne zarówno dla nas, jak i klienta- mówi Lucyna Jarczyńska.- Jednak w całym procesie zakupu mieszkania przychodzi moment, kiedy spotykamy się w biurze sprzedaży, by dopełnić formalności - podkreśla przedstawicielka Agrobexu.

Autor: Monika Kaczyńska

Monika Kaczyń[email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.