Zakupów nie zostawiajmy na ostatnią chwilę

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala-Azarko
Małgorzata Stempinska

Zakupów nie zostawiajmy na ostatnią chwilę

Małgorzata Stempinska

Prezenty kupowane dopiero w Wigilię? Wcale nie! Zdecydowana większość z nas świąteczne wydatki rozłożyła w czasie i rozsądnie je zaplanowała.

Tegoroczny świąteczny budżet Polaka wynosi średnio 882 zł, z czego 451 zł przeznaczymy na prezenty dla najbliższych, 342 zł wydamy na artykuły spożywcze, a 89 zł na spotkania towarzyskie - wynika z raportu „Zakupy świąteczne 2017” przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Niezależnie od wielkości naszego budżetu nie dajmy się ponieść zakupowemu szaleństwu. Pamiętajmy, by do bożonarodzeniowych wydatków podejść racjonalnie, aby ich skutków nie odczuwać przez kolejne kilka miesięcy.

Szybciej, to bez stresu

Z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla platformy edukacyjnej Kapitalni.org wynika, że prawie połowa ankietowanych podarunki dla bliskich zakupiła już na przełomie listopada i grudnia. Tylko co piąty zrobi to w Wigilię lub kilka dni przed.

O czym pamiętać, robiąc świąteczne zakupy? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.