Zakupy na Boże Narodzenie: Gwiazdka będzie droższa, ale nie musi być bogatsza

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Zakupy na Boże Narodzenie: Gwiazdka będzie droższa, ale nie musi być bogatsza

Izabela Krzewska

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na Boże Narodzenie wydamy więcej niż rok temu. I to na samą żywność. Produkty spożywcze podrożały średnio o 4 procent.

Najbardziej podrożał nabiał (głównie jaja i masło), a także niektóre warzywa i owoce. W efekcie więcej zapłacimy w tym roku za ciasta, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Tak jak karpia, ale i on może „stanąć ością w gardle”. Cena tej ryby w podlaskich sklepach wzrosła w stosunku do poprzedniego roku o ponad 9 proc. - tak wynika z danych GUS.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Jakie jeszcze produkty podrożały i o ile
 • Czy któreś produkty są tańsze niż rok temu
Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.