Zakupy zrobisz tylko w dwie niedziele [infografika, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski /Polska Press
Agnieszka Domka-Rybka

Zakupy zrobisz tylko w dwie niedziele [infografika, wideo]

Agnieszka Domka-Rybka

Od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, czyli sklepy będą działać w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, w 2019 roku pójdziemy na zakupy w jedną niedzielę w miesiącu, zaś całkowity zakaz zacznie obowiązywać od 2020 roku.

- Nie znam osoby wśród pracowników handlu, która z radością idzie do roboty w niedzielę. Ci ludzie potrzebują dnia tylko dla rodziny i są za każdą niedzielą dla nich wolną - komentuje Jan Dopierała, sekretarz Sekcji Krajowej Pracowników Handlu „Solidarność”, na co dzień pracownik Auchan w Bydgoszczy.

Solidarność chciała, by od razu zamknąć sklepy we wszystkie niedziele. - A co ze studentami i osobami starszymi, które właśnie w weekendy podejmują dodatkową pracę w restauracjach, kinach czy punktach usługowych zlokalizowanych w galeriach? - pyta Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Posłowie zdecydowali, że od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 roku - jedna, zaś całkowity zakaz zacznie obowiązywać od 2020 roku.

Za ustawą zakazującą handlu w niedziele zagłosowało 254 posłów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu, a jeśli on nie zgłosi uwag, to trafi do prezydenta do podpisu.

Więcej w pełnej wersji artykułu. Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.