Zamek Ogrodzieniec czeka na turystów. Jest piękny!

Czytaj dalej
Fot. Paulina Musialska
Paulina Musialska

Zamek Ogrodzieniec czeka na turystów. Jest piękny!

Paulina Musialska

Rusza sezon turystyczny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na zwiedzających czeka już jedna z największych atrakcji regionu, czyli Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Zobaczcie, jak pięknie wygląda.

Słoneczna pogoda na początku kwietnia spowodowała, że na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej rozpoczął się sezon turystyczny. Turyści z całej Polski zdecydowali się na obejrzenie najciekawszych zakątków regionu. Prawdziwe oblężenie przeżywał Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, który co roku odwiedzany jest przez kilka tysięcy osób. Nic dziwnego, wybudowana w XIV wieku warownia naprawdę robi wrażenie.

Oficjalnie sezon turystyczny w tym miejscu jest już rozpoczęty. Zamek Ogrodzieniec można zwiedzać codziennie od godziny 9 do 18. Wcześniej należy jednak wykupić bilet wstępu. Za bilet ulgowy zapłacimy 8 złotych. Za normalny - 12 złotych. Warto zastanowić się nad wykupieniem biletu, dzięki któremu możemy zwiedzić również znajdujący się w pobliżu Gród na Górze Birów. Jego cena to 11 lub 16 złotych. Obiekt możemy zwiedzić indywidualnie lub z przewodnikiem. W przypadku wyboru drugiej opcji konieczne jest wcześniejsze wypełnienie formularza, w którym określimy dokładny termin naszej wizyty.

Od 15 maja Zamek Ogrodzieniec przygotował spore udogodnienie dla turystów. Bilet wstępu na zamek będzie można kupić również przez internet.

Paulina Musialska

Jestem dziennikarzem odpowiedzialnym przede wszystkim za Zawiercie i powiat zawierciański. Pisanie łączę z pracą fotoreportera. Zajmuję się głównie sprawami ważnymi dla społeczności lokalnej.

Jedną z moich wielkich pasji jest sport. Głównie siatkówka, piłka ręczna i skoki narciarskie. Moją pasją jest także turystyka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Lubię zarażać innych moją miłością do tego terenu i pokazywać im najciekawsze jego zakątki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.