Paulina Musialska

Zamek Ogrodzieniec dostał 1,6 mln zł na remont. Jurajskie zamki szykują się do sezonu turystycznego

Na terenie Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu w sezonie odbywa się zwykle wiele imprez Fot. PM Na terenie Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu w sezonie odbywa się zwykle wiele imprez
Paulina Musialska

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu dostał 1,6 mln zł dofinansowania do remontu konserwatorskiego. To spora kwota. Trwa dopinanie formalności. Po remoncie i budowie nowych instalacji w zamku pojawią się m.in. multimedialne wystawy.

Przed nami kolejny remont na Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Obiekt pozyskał pieniądze na sfinansowanie projektu obejmującego remont konserwatorski. Zarząd Województwa Śląskiego przyznał spółce „Zamek”, zarządzającej obiektem nieco ponad 1,6 mln zł. Projekt został bardzo wysoko oceniony. Więcej punktów zdobył jedynie projekt, obejmujący remont i konserwację zabudowań Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Trwa dopełnianie ostatnich formalności m.in. podpisania umowy.

Instalacje i multimedia

Na co będą przeznaczone pieniądze z dotacji?

- Wykonana zostanie instalacja elektryczna i instalacja teletechniczna. Wybudujemy także instalację iluminacyjną wewnętrzną, która umożliwi wyświetlanie efektów audiowizualnych. Instalacja światłowodowa pozwoli w przyszłości stworzyć wystawę multimedialną - tłumaczy Iwona Pakuła-Błoch, prezes zarządu spółki Zamek.

- Ruch turystyczny będzie odbywać się normalnie. Jestem o tym przekonana, ponieważ zamek jest ciągle remontowany od 2014 roku. Wiemy, że jesteśmy w stanie ten ruch normalnie prowadzić. Trasa zwiedzania będzie jednak modyfikowana, w zależności od etapu prac. Nie będą to duże utrudnienia dla turystów - wyjaśnia pani prezes.

Startuje sezon

Dla turystów mamy także dobrą wiadomość. Tegoroczny sezon turystyczny na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu rozpocznie się już 1 kwietnia. Tego dnia rusza także sprzedaż biletów online.

W dalszej części:

 •  W jakich godzinach zamek będzie czynny w święta
 • Jakie imprezy zaplanowano w Podzamczu w tym sezonie
 • Czy zamek w Pilicy ma za sobą udaną zimę
Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.