Zamiast w niedziele, będziemy szturmować sklepy w soboty

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Agnieszka Domka-Rybka

Zamiast w niedziele, będziemy szturmować sklepy w soboty

Agnieszka Domka-Rybka

Czeka nas zakaz z furtką do omijania prawa. Badania pokazują, że lubimy niedzielne zakupy, więc sprzedawcy zrobią wszystko, żeby nie stracić tych pieniędzy. Pomysłów, jak wykorzystać luki w przepisach, nie brakuje.

W tym roku sklepy zostaną zamknięte: 11 i 18 marca; 1, 8, 15 i 22 kwietnia; 13 i 20 maja; 10 i 17 czerwca; 8, 15 i 22 lipca; 12 i 19 sierpnia; 9, 16 i 23 września; 14 i 21 października; 11 i 18 listopada oraz 9 grudnia.

Co będzie się działo w sklepach w sobotę? Koszmar!

Będą mogły być otwarte w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą tę wielkanocną oraz ostatnią niedzielę przypadającą w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Co ciekawe, zakaz dotyczy handlu, a nie pracy. Więcej o zakazie handlu i jego respektowaniu przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.