Zapraszamy do lektury i tak jak Wy mamy nadzieję, że wreszcie przyjdzie prawdziwa wiosna

Czytaj dalej
Redakcja

Zapraszamy do lektury i tak jak Wy mamy nadzieję, że wreszcie przyjdzie prawdziwa wiosna

Redakcja

Kolejne wydanie interaktywnego tygodnika Śląsk Plus przed Wami. Sporo dziś ciekawych tematów. Publikujemy m.in. pierwsze zdjęcia z gotowych już wnętrz Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Trzeba przyznać obiekt wygląda imponująco.

Polecamy bardzo ciekawą rozmowę Teresy Semik z Alicją Knast, dyrektorem Muzeum Śląskiego, które już niebawem zostanie otwarte. Rozmowa dotyczy głównie wystawy poświęconej trudnej historii naszego regionu. Alicja Knast mówi w niej, że zadaniem Muzeum Śląskiego jest tworzenie miejsca dla dialogu, a nie zajmowanie stanowiska po czyjejkolwiek stronie.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym redakcyjnym eksperymentem dotyczącym nowych zasad nadawania imion w Polsce. Wysłaliśmy do urzędników 52 dziwne i nietypowe imiona z pytaniem czy zarejestrują je dla dzieci. I okazuje się, że są miasta w regionie, w których bez problemu można nadać dziecku imię Kermit, Hosanna, a nawet Lucyfer i Dżihad. Pewnie nie są to imiona, które będą miały duże wzięcie, ale właśnie na tym polegał nasz eksperyment. Chcieliśmy zbliżyć się w nim do granicy absurdu.

Poza tym, jak co tydzień, znajdziecie u nas filmy wideo, interaktywne zdjęcia i mapy.

Miłego tygodnia
Redakcja Śląsk Plus

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.