red

Zapraszamy na bezpłatne pokazy filmu "Gazety Lubuskiej" - KRESY oraz do nabycia najnowszego albumu KRESY.

Producentem filmu KRESY jest POLSKA PRESS ZIELONA GÓRA wydawca GAZETY LUBUSKIEJ. Autorami scenariusza są: Witold Głowacki i Dariusz Chajewski. Reżyserem Producentem filmu KRESY jest POLSKA PRESS ZIELONA GÓRA wydawca GAZETY LUBUSKIEJ. Autorami scenariusza są: Witold Głowacki i Dariusz Chajewski. Reżyserem Rafał Bryll.
red

KRESY są drugim fabularyzowanym filmem dokumentalnym, który wyprodukowała „Gazeta Lubuska”. Poruszająca i piękna historia, do której obejrzenia już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

PRAPREMIERA I PREMIERA INTERNETOWA

Dokładnie 25 października w Cinema City w Zielonej Górze widzowie po raz pierwszy zobaczą 80 minutowy film KRESY. Seans jest zamknięty dla zaproszonych gości, ale dokument BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE www.gazetalubuska.pl oraz www.naszekresy.info.pl już 26 października o godz. 10.00.
30 października film zostanie również pokazany w Gorzowie Wielkopolskim (kino Cinema3D, Galeria Manhattan), będzie to również zamknięty pokaz dla zaproszonych gości.

Producentem filmu KRESY jest POLSKA PRESS ZIELONA GÓRA wydawca GAZETY LUBUSKIEJ. Autorami scenariusza są: Witold Głowacki i Dariusz Chajewski. Reżyserem
MIĘDZYNARODOWA PREMIERA I WYRÓŻNIENIA
POKAZY OTWARTE

Tych z Państwa, którzy chcą obejrzeć film na dużym ekranie i w towarzystwie zapraszamy na pokaz filmu KRESY w:
ZIELONEJ GÓRZE: 5 listopada o godz. 18.00 , Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (sala im. Janusza Koniusza), al. Wojska Polskiego 9, Zielona Góra.
GORZOWIE WIELKOPOLSKIM: 13 listopada o godz. 17.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego 107.
Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu, ze względu na 12 listopada - dzień wolny od pracy, pokaz został przeniesiony na wtorek, 13.11 godz. 17. Bilety nie tracą ważności. - UWAGA! BRAK MIEJSC!

Osoby chętne do obejrzenia filmu prosimy o zgłaszanie się do Biura Ogłoszeń „Gazety Lubuskiej” w Zielonej Górze (al. Niepodległości 25, parter) oraz Biura Ogłoszeń w Gorzowie Wlkp. (ul. Sikorskiego 111, Galeria Park 111, II piętro) w celu odbioru biletów. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Uwaga! Odbiór biletów od 16.10. Więcej informacji pod numerem telefonu 68 324 88 62 lub e-mailem: [email protected]

POKAZY DLA UCZNIÓW

Uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych zapraszamy na pokaz filmu KRESY w:
ZIELONEJ GÓRZE: 29 października o godz. 11.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (sala im. Janusza Koniusza), al. Wojska Polskiego 9, Zielona Góra.
GORZOWIE WIELKOPOLSKIM: 13 listopada o godz. 11.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego 107

Wychowawców klas chętnych do obejrzenia filmu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 68 324 88 62 lub e-mailem: [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

POKAZ OTWARTY DLA SŁUCHACZY UTW I STUDENTÓW UZ

We wtorek, 6 listopada zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego na pokaz otwarty, który odbędzie się o godz. 17.30 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida (sala im. Janusza Koniusza), al. Wojska Polskiego 9, Zielona Góra. Liczba miejsc ograniczona. Nie obowiązują wejściówki.

OD ARTYKUŁU PO ALBUM

Zanim zrodził się pomysł na film KRESY, „Gazeta Lubuska” opublikowała setki artykułów o ludziach z Kresów, nagraliśmy godziny rozmów, wydaliśmy dwa albumy „Kresy. Kraina naszych ojców i dziadów, cz. I i II”.
W tym roku wydajemy trzeci album na ten temat, który będzie można kupić od 26 października:

Producentem filmu KRESY jest POLSKA PRESS ZIELONA GÓRA wydawca GAZETY LUBUSKIEJ. Autorami scenariusza są: Witold Głowacki i Dariusz Chajewski. Reżyserem

Album w cenie 45 zł. Do albumu dołączona będzie płyta DVD z filmem KRESY. Album będzie można również kupić po każdym pokazie.

POKAZY W BIBLIOTEKACH
Producentem filmu KRESY jest POLSKA PRESS ZIELONA GÓRA wydawca GAZETY LUBUSKIEJ. Autorami scenariusza są: Witold Głowacki i Dariusz Chajewski. Reżyserem

Dzięki współpracy "Gazety Lubuskiej" z bibliotekami wojewódzkimi macie Państwo możliwość obejrzenia filmu w doskonałych warunkach. Zapraszamy do odwiedzania biblioteki:
Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Współczesna Biblioteka to nie tylko gromadzenie, opracowanie i udostępnianie, ale także lokalne centrum kultury i informacji, miejsce spotkań. Zmiana wizerunku biblioteki oraz jej wystroju wewnętrznego idą w parze z dostosowaniem działalności do oczekiwań użytkowników. Nie zapominamy także o przedsięwzięciach upowszechniających książkę i promujących czytanie, o edukacji, zwłaszcza młodego odbiorcy, ale także dojrzałego czytelnika niezależnie od wieku.

Ważne są dla nas zmiany estetyczne, technologiczne i popularyzujące działalność książnicy. Biblioteka musi też być mocno osadzona w regionie oraz w mieście, w którym ma swoją siedzibę. Stąd naszym podstawowym celem jest usatysfakcjonowany klient biblioteczny. Mamy status biblioteki naukowej, dlatego organizujemy ogólnopolskie konferencje naukowe, cykliczne konwersatoria bibliotekoznawcze, wydajemy m.in. „Zielonogórskie Studia Bibliotekoznawcze” oraz „Bibliotekarza Lubuskiego”, digitalizujemy zbiory.

Szeroki wachlarz ofert dla dzieci i młodzieży oferuje Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, organizując liczne imprezy oparte na książce, czy szerzej na literaturze, kształtujące wyobraźnię młodego czytelnika, są to m.in. Kleksomaniak, coroczny konkurs z wiedzy o przygodach Pana Kleksa, w oparciu o książki Jana Brzechwy, Wiosenny Konkurs Ortograficzny, Mistrz Pięknego Czytania, coroczny konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjów sprawdzający umiejętność głośnego czytania, Literacki Turniej Żywego Chińczyka – oparty na popularnej grze planszowej, połączony z pytaniami dotyczącymi literatury i języka polskiego, czy w okresie wakacyjnym Letnia Czytelnia Norwida w patio Biblioteki, z zabawami, warsztatami i spotkaniami dla najmłodszych dzieci.

Biblioteka Obcojęzyczna proponuje cotygodniowe konwersacje, odbywające się w Mediatece Góra Mediów. Przy współpracy z ambasadą Stanów Zjednoczonych realizujemy program america@your library®, który oferuje bezpłatny dostęp do licznych anglojęzycznych baz danych obejmujących materiały dotyczące literatury, historii, życia społecznego USA oraz do nauki.

Mediateka Góra Mediów to dział Biblioteki nastawiony na popularyzację nowych rozwiązań w sferze czytelnictwa. Młody zespół budujący tę przestrzeń oferuje swoim odbiorcom wszystko to, co od lat jest w tradycyjnie rozumianej bibliotece oraz wszystko to, co oferuje w tym zakresie współczesny świat. Użytkownik znajdzie w mediatece audiobooki, filmy, muzykę (płyty CD i winylowe), gry i programy komputerowe oraz książki elektroniczne e-book. Te ostatnie to przede wszystkim, ciesząca się ogromną popularnością platforma Legimi z 22 tys. tytułów książek, w tym najnowsza literatura polska. Korzystający z platformy użytkownicy biją kolejne rekordy czytelnicze.

Mediateka to także nowoczesność. Zarówno jej design, jak i wyposażenie. To nowoczesne stanowiska komputerowe, dostęp do konsol dla graczy wraz ze środowiskiem VR oraz całkowita nowość: roboty Photon, dzięki którym młode pokolenie podczas warsztatów uczy się programowania.

Zatem hasła: „Wejdź na szczyt Góry Mediów!” i „Spotkajmy się w bibliotece” to definicja nowoczesnej biblioteki. Dzisiaj dominują projekty będące na ogół syntezą sztuk. „Nie oceniaj książki po okładce!”, „Festiwal książek przeczytanych (możesz wynieść, ile uniesiesz)!”, „Podziel się książką!”, „Uwolnij książkę!”, „Żywa Biblioteka".

Działalność merytoryczna to jeden z fundamentów książnicy, drugim jest działalność kulturalna. Realizujemy we współpracy ze stowarzyszeniami i grupami społecznymi cykliczne imprezy, jak np. Międzynarodowy Otwarty Konkurs na Rysunek Satyryczny, którego język jest uniwersalny i zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną. Udział w nim biorą rysownicy z Polski, ale także z tak odległych i egzotycznych krajów jak Indonezja, Chiny, Meksyk, a także z Rumunii, Serbii, Bułgarii, Niemiec, Ukrainy, USA.

Organizujemy także Kozzi Gangsta Film. Festiwal Filmu i Teatru im. Maćka Kozłowskiego, Festiwal Literacki Proza Poetów im. Anny Tokarskiej, Krakowski Salon Poezji w Zielonej Górze. Wśród gości byli m.in.: A. Dymna, J. Trela, O. Łukaszewicz, M. Zawadzka, A. Andrus, K. Bonda, S. Bohosiewicz,
D. Stenka, J. Trzepiecińska.

Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.