Zapraszamy. Śląsk to coś więcej, to Śląsk Plus

Czytaj dalej
Marek Twaróg

Zapraszamy. Śląsk to coś więcej, to Śląsk Plus

Marek Twaróg

O Śląsku możemy dużo, mądrze i szybko. Jestem dumny, gdy doceniają Państwo nasze wysiłki w papierowym "Dzienniku Zachodnim" czy internetowym dziennikuzachodnim.pl. W serwisie, do którego dziś Państwa zapraszam, do tych wszystkich cech dziennikarstwa, dodajemy jeszcze: nowocześnie i elegancko.

Slaskplus.pl to nowy serwis, który poświęcamy sprawom historycznego Śląska, lecz który kierujemy nie tylko do mieszkańców Śląska. Będziemy tu pisać o rozwoju regionu, będziemy przedstawiać bohaterów śląskiej codzienności, będziemy wracać do historii naszej ziemi, cieszyć się z naszych sukcesów i troszczyć o naszą dumę.

Chcemy, by był to serwis, w którym odnajdzie się każdy mieszkaniec Górnego Śląska, zarówno ten dumny z postawy swoich pradziadków, którzy budowali potęgę tego regionu, jak i ten, który zawitał do nas całkiem niedawno, ale dobrze się odnalazł w śląskim widzeniu świata. Chcielibyśmy tu skupiać ludzi, którzy cieszą się z tego, jak rozwijają się nasze miasta, którzy doceniają tę ogromną zmianę, jaka zaszła w ostatnim ćwierćwieczu, ale też tych, którzy – szanując potęgę tradycji – apelują o zachowanie chociaż cząstki starego Śląska.

Dziś swą tożsamość budujemy często w oparciu o swoje miasto, a nawet dzielnicę. Dlatego w ogromnej mierze poświęcimy ten serwis materiałom dotyczącym konkretnych miejsc, bez konieczności dostrzegania w każdym zagadnieniu kwestii regionalnej. Bo na co dzień żyjemy w Katowicach, Mikołowie, Rybniku czy Rudzie Śląskiej, w Chorzowie, Mysłowicach, Zabrzu czy Gliwicach, wreszcie w Wodzisławiu, Żorach, Orzeszu albo Tychach… Nie będziemy tu podawać szczególnie wielu newsów z naszych miast, bo to jest serwis na dłużej, ku refleksji, by poznać ludzi, zastanowić się, czy inwestycja jest trafiona, zadumać nad pięknem zabytków, podyskutować nad postrzeganiem Śląska na zewnątrz i o tym, jak my siebie widzimy.

Tu nie będzie uciążliwych reklam, okienka nie będą skakać, przeglądanie ma być niespieszną przygodą, którą zafundujemy sobie przed ekranem komputera z filiżanką dobrej kawy i ciszą wokół. To rozrywka dla tych, którzy lubią czytać, oglądać zdjęcia, którzy nie chcą codziennie pędzić i pędzić. To także oferta dla tych, którzy doceniają nowe media – przedstawiamy tu Państwu niektóre zagadnienia w atrakcyjny, interaktywny sposób. Naprawdę warto, będziecie zaskoczeni. Stawkę abonamentu oszacowaliśmy na poziomie przeciętnej ceny papierowej gazety i wierzymy, że – podobnie jak w przypadku wydania tradycyjnego – również tu spotkamy się ze sporą grupą Czytelników.

Zapraszam, poznajmy wspólnie Śląsk z serwisem slaskplus.pl

Marek Twaróg, redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego"
Twitter: @MarekTwarog

Marek Twaróg

Komentarze

12
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Felicja Żywek

Bardzo fajna inicjatywa. Możliwość aktywnego czytania, czyli możliwości prowadzenia pisemnej rozmowy, dyskusji lub dopowiedzenia własnego punktu widzenia do przedstawionej historii.Mieszkałam 9 lat w Bielsku Białej. Byłam i jestem pod urokiem tego przepięknego miasta i całego Beskidu Śląskiego.Jest tam pięknie o każdej porze roku. Każdy może się tam realizować bez względu na wiek i finanse. Ja należałam do koła emerytów Senior przy PTTK w Bielsku Białej .Poznałam urok Beskidów dzisiejszych i historię. Poznałam wspaniałych ludzi. Pozdrowienia i połamania klawiatury życzy Kociewianka i troszeczkę Bielszczanka.

emeryt

Jestem już czytelnikiem e- wydania DZ.ZACH. ale z przyjemnością będę korzystał
z nowego wydania o naszym Górnym Śląsku . Wyczuwam [ co mnie bardzo cieszy ]
że coraz więcej dziennikarzy -śląskich , chce pisać o nas , o naszej ziemi !
Gratulacje dla Redaktora Naczelnego !

pozdrawiam

emeryt

Z przyjemnością będę korzystał z nowego e- wydania o naszym Górnym Śląsku .
Korzystam już z e- dziennik zachodni. Plusem tego wydania są piątkowe dodatki z
szystkich

ahahah

Bardzo mało piszę się o ludziach, którzy przybyli na Śląsk w ramach nakazu pracy po studiach lub maturze, a przecież Ci ludzie stanowili znaczną część społeczeństwa Śląska /a szczególnie inteligencji technicznej/. Jestem jednym z nich i jako konstruktor zostawiłem tutaj trochę mojej myśli technicznej i wrosłem w tę społeczność, a mimo to jestem nazywany "gorolem", dzisiaj na emeryturze.

jo

To bardzo dobra inicjatywa. Mam tylko jedną prośbę, aby teksty były pozbawione demagogi jaką można spotkać niemal na każdym kroku. Chodzi głównie o spór: jo je Ślonzok nie Polok ani Niymiec. Ślonzok jest po trochu i jednym i drugim. Trza wyważyć proporcje i fanzolić, że za Niymca było lepiej niż terozki, abo na opak. Każdo stona mo plusy i minusy. Jak nie bydymy mieć do siebie dystansu to zawsze bydymy, jak to Kazik Kutz powiedzioł, dupowaci.

Po pierwsze - piszę jako osoba napływowa z Czeladzi ;) Po drugie - za taki serwis; wygląd, działanie, pomysł, estetykę i poziom należą się gratulacje.
Od teraz reszta kraju ma się od kogo uczyć, jak zrobić nowoczesny portal regionalny pod względem merytorycznym i technologicznym.
Nie wiem czy należy się za taki projekt jakaś nagroda - myślę, że wystarczającą będą kolejni czytelnicy z wykupionymi dostępami :)

a

"Slaskplus.pl to nowy serwis, który poświęcamy sprawom historycznego Śląska, lecz który kierujemy nie tylko do mieszkańców Śląska. Będziemy tu pisać o rozwoju regionu, będziemy przedstawiać bohaterów śląskiej codzienności, będziemy wracać do historii naszej ziemi, cieszyć się z naszych sukcesów i troszczyć o naszą dumę. "
jeżeli historyczny Śląsk to spodziewam sie materiałów też z innych regionów: Opole, Wrocław, Wałbrzych........

Łukasz M. (kochambiskupice.blogspot.com)

"Dziś swą tożsamość budujemy często w oparciu o swoje miasto, a nawet dzielnicę." - i to mnie przekonuje. I dalej: "(...) to jest serwis na dłużej, ku refleksji, by poznać ludzi, zastanowić się, czy inwestycja jest trafiona, zadumać nad pięknem zabytków, podyskutować nad postrzeganiem Śląska na zewnątrz i o tym, jak my siebie widzimy. " - ta deklaracja, zwłaszcza w zestawieniu z nowymi narzędziami prezentacji treści, brzmi niezwykle obiecująco. Od tego jest internet. Od tego jest też świadomy odbiorca, który za jakościowe dziennikarstwo chętnie zapłaci. Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.