Zapraszamy. Śląsk to coś więcej, to Śląsk Plus

Czytaj dalej
Marek Twaróg

Zapraszamy. Śląsk to coś więcej, to Śląsk Plus

Marek Twaróg

O Śląsku możemy dużo, mądrze i szybko. Jestem dumny, gdy doceniają Państwo nasze wysiłki w papierowym "Dzienniku Zachodnim" czy internetowym dziennikuzachodnim.pl. W serwisie, do którego dziś Państwa zapraszam, do tych wszystkich cech dziennikarstwa, dodajemy jeszcze: nowocześnie i elegancko.

Slaskplus.pl to nowy serwis, który poświęcamy sprawom historycznego Śląska, lecz który kierujemy nie tylko do mieszkańców Śląska. Będziemy tu pisać o rozwoju regionu, będziemy przedstawiać bohaterów śląskiej codzienności, będziemy wracać do historii naszej ziemi, cieszyć się z naszych sukcesów i troszczyć o naszą dumę.

Chcemy, by był to serwis, w którym odnajdzie się każdy mieszkaniec Górnego Śląska, zarówno ten dumny z postawy swoich pradziadków, którzy budowali potęgę tego regionu, jak i ten, który zawitał do nas całkiem niedawno, ale dobrze się odnalazł w śląskim widzeniu świata. Chcielibyśmy tu skupiać ludzi, którzy cieszą się z tego, jak rozwijają się nasze miasta, którzy doceniają tę ogromną zmianę, jaka zaszła w ostatnim ćwierćwieczu, ale też tych, którzy – szanując potęgę tradycji – apelują o zachowanie chociaż cząstki starego Śląska.

Dziś swą tożsamość budujemy często w oparciu o swoje miasto, a nawet dzielnicę. Dlatego w ogromnej mierze poświęcimy ten serwis materiałom dotyczącym konkretnych miejsc, bez konieczności dostrzegania w każdym zagadnieniu kwestii regionalnej. Bo na co dzień żyjemy w Katowicach, Mikołowie, Rybniku czy Rudzie Śląskiej, w Chorzowie, Mysłowicach, Zabrzu czy Gliwicach, wreszcie w Wodzisławiu, Żorach, Orzeszu albo Tychach… Nie będziemy tu podawać szczególnie wielu newsów z naszych miast, bo to jest serwis na dłużej, ku refleksji, by poznać ludzi, zastanowić się, czy inwestycja jest trafiona, zadumać nad pięknem zabytków, podyskutować nad postrzeganiem Śląska na zewnątrz i o tym, jak my siebie widzimy.

Tu nie będzie uciążliwych reklam, okienka nie będą skakać, przeglądanie ma być niespieszną przygodą, którą zafundujemy sobie przed ekranem komputera z filiżanką dobrej kawy i ciszą wokół. To rozrywka dla tych, którzy lubią czytać, oglądać zdjęcia, którzy nie chcą codziennie pędzić i pędzić. To także oferta dla tych, którzy doceniają nowe media – przedstawiamy tu Państwu niektóre zagadnienia w atrakcyjny, interaktywny sposób. Naprawdę warto, będziecie zaskoczeni. Stawkę abonamentu oszacowaliśmy na poziomie przeciętnej ceny papierowej gazety i wierzymy, że – podobnie jak w przypadku wydania tradycyjnego – również tu spotkamy się ze sporą grupą Czytelników.

Zapraszam, poznajmy wspólnie Śląsk z serwisem slaskplus.pl

Marek Twaróg, redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego"
Twitter: @MarekTwarog

Marek Twaróg

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.