Jacek Drost

Zapraszamy Was na narty w Beskidy [INTERAKTYWNA MAPA]

Zapraszamy Was na narty w Beskidy [INTERAKTYWNA MAPA]
Jacek Drost

Dzięki minusowym temperaturom, które nastały pod koniec ubiegłego tygodnia, właścicielom beskidzkich ośrodków narciarskich udało się naśnieżyć trasy i oddać je we władanie narciarzy

Jest takie powiedzenie: jeśli modrzew nie opadnie, to zima nas nie dopadnie, a modrzew opadł dopiero w ubiegłym tygodniu, więc powoli możemy spodziewać się zimy - mówił w ostatnim dniu ubiegłego roku Andrzej Murański z Juszczyny na Żywiecczyźnie, gawędziarz, zielarz i ludowy przepowiadacz pogody. I pan Andrzej nie mylił się! Zima przyszła nim się obejrzeliśmy. Siarczyste mrozy z końca ubiegłego oraz początku tego tygodnia pozwoliły właścicielom beskidzkich ośrodków narciarskich naśnieżyć solidnie trasy i oddać je we władanie miłośników szusowania na nartach czy desce snowboardowej.

W Szczyrku od początku tygodnia można ponowinie szusować w ośrodku na Białym Krzyżu, który jako pierwszy beskidzki ośrodek ruszył na początku listopada ub. roku, ale z powodu świątecznego ocieplenia na parę dni został zamknięty. W Szczyrkowskim Oś-rodku Narciarskim bardzo dobre warunki do szusowania zapanowały na trasach nr 7 z Suchego do Soliska oraz nr 11, czyli tzw. Golgocie. Wyciągi są tam czynne codziennie od godz. 8.00 do 20.00. Jak poinformowała Sandra Kulka z Informacji Turystycznej w Szczyrku, można już pojeździć w Czyrnej na wyciągu Skrzat-Krasnal, Bananowy i trasie na Beskidku. Do środy trwało naśnieżanie trasy FIS w Centralnym Ośrodku Sporu Skrzyczne, armatki z całą mocą pracowały także w bielskim ośrodku na Dębowcu.

Pogoda dla narciarzy zapanowała również w Wiśle. - Większość ośrodków narciarskich jest otwartych. Zapraszamy na narty! - poinformował miejscowy magistrat, dodając, że czynne są m.in. stacje Cieńków, Klepki, Kiczera, Nowa Osada, Siglany, Soszów.
W Istebnej także cieszymy się z coraz lepszych warunków! - Od kilku dni temperatura utrzymuje się w okolicach minus 10 stopni Celsjusza, a na naszych stokach cały czas trwa naśnieżanie i pokrywa białego puchu jest coraz grubsza z każdą godziną. Wyciągi kanapowe zarówno Kompleksu Zagroń Istebna, jak i Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń pracują od 8.00 do 21.00 - donosi istebniański Urząd Gminy.

Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.