Żaranin pobił właśnie rekord Guinnesa!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Lucyna Makowska

Żaranin pobił właśnie rekord Guinnesa!

Lucyna Makowska

Marcel Korkuś ma 27 lat, jest marynarzem, pasjonatem nurkowania. Kilka dni temu stał się rekordzistą świata w nurkowaniu wysokogórskim.

Marcel Korkuś przez przeszło 20 minut nurkował na głębokości większej niż wymagane do pobicia rekordu pięć metrów. „Gazeta Lubuska” oraz „Kurier Żarsko-Żagański” objęły wyprawę patronatem medialnym.

Żaranin zawodowo pływa na największych statkach specjalistycznych świata. Jest oficerem-nawigatorem. Nurkowanie to jego wielka pasja i ma za sobą już zejścia na głębokość przeszło 100 metrów.

Projekt Cazadero Diving Expedition 2016 zrodził się dwa lata temu.

Dwuosobowa ekipa musiała się najpierw wspiąć na Cazadero - sześciotysięcznik w argentyńskich Andach. M. Korkusiowi towarzyszył Bartosz Wnęk, który oprócz planowania i pomocy dokumentował ekspedycję. Lustro wody najwyżej położonego na świecie jeziora znajduje się na wysokości 5.990 m n.p.m. i nikogo nie trzeba przekonywać, że cała wyprawa była ogromnym logistycznym wyzwaniem. Składała się z kilku etapów. - Planowaliśmy ją od miesięcy. 16 lutego wyruszyliśmy z lotniska we Frankfurcie do Argentyny - relacjonował na bieżąco na Facebooku M. Korkuś. -Najpierw przelot do La Rioja, następnie podróż autem do ostatniej miejscowości przed rozpoczęciem akcji górskiej. Pokonaliśmy 90 km samochodem w góry i ostatnie ok. 30 km było pieszą wspinaczką - wyliczał M. Korkuś.

Kapryśna aura nie sprzyjała naszym śmiałkom

Śnieżyca, potężny wiatr i palące słońce utrudniały wspinaczkę. Marcel i Bartosz mierzyli się z przeciwnościami przyrody i własnymi ograniczeniami organizmu. Dziś mogą cieszyć się z ogromnego sukcesu.

Marzenia urzeczywistnili 7 marca! - Mamy to - napisali na swoim profilu oznajmiając całemu światu pobicie rekordu Guinnesa.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.