Bartłomiej Romanek

Zarząd dróg w Częstochowie instaluje światła na śródmiejskiej autostradzie

Zarząd dróg w Częstochowie instaluje światła na śródmiejskiej autostradzie
Bartłomiej Romanek

Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków w centrum Częstochowy? Mieszkańcy miasta nie muszą zaglądać do policyjnych statystyk, aby wskazać na skrzyżowanie ulicy Kopernika z Nowowiejskiego i Śląską. Teraz ma być jednak bezpiecznie, bo MZDiT zainstaluje sygnalizację świetlną.

Miejski Zarząd Dróg o Transportu ogłosił przetarg nieograniczony na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kopernika z ul. Śląską oraz z ul. Nowowiejskiego. Oferty można składać do dzisiaj.

To oznacza, że zarząd dróg wraz z władzami miasta w końcu doszły do słusznego wniosku, aby postawić tamę dla tzw. śródmiejskiej autostrady, czyli m.in. Nowowiejskiego i Śląskiej.

Problemem tych ulic jest ich zbyt dobry stan techniczny. Równiutki asfalt i dwupasmowe jezdnie od lat prowokują kierowców do silniejszego wciśnięcia pedału gazu. A konsekwencje niestety w wielu przypadkach są poważne.

Na skrzyżowaniach dochodzi do wielu kolizji i wypadków, zwłaszcza, że widoczność dla kierowców wyjeżdżających np. z ulicy Kopernika.

O zainstalowanie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu od lat apelowali mieszkańcy, radni i różne organizacje. MZDiT długo pozostawał nieugięty, ale czarę goryczy przelał wypadek na ulicy Nowowiejskiego w styczniu 2018 roku.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.