Zarzuty za pamiętną tragedię na obozie ZHR w Suszku

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Wiesław Pierzchała

Zarzuty za pamiętną tragedię na obozie ZHR w Suszku

Wiesław Pierzchała

W sprawie pamiętnej tragedii w Suszku na Pomorzu, gdzie podczas nawałnicy zginęły dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat przebywające na obozie harcerskim, śledczy przedstawili zarzuty Włodzimierzowi D., ówczesnemu zastępcy komendanta obozu ZHR.

Chodzi o umyślne narażenie uczestników obozu na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz doprowadzenie do nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch harcerek i nieumyślne spowodowanie różnego rodzaju obrażeń ciała kilkudziesięciu harcerzy – informuje Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Według śledczych, niewłaściwe zorganizowano sam obóz oraz jego ewakuację w trakcie nawałnicy. Podczas przesłuchania Włodzimierz D. nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do tragedii na obozie w Słuszku, na którym przebywało 130 harcerzy z Okręgu ZHR w Łodzi, doszło w sierpniu 2017 roku. Śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone do 1 czerwca br.

Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.