Zasłużeni dla miasta i powiatu nagrodzeni

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Zasłużeni dla miasta i powiatu nagrodzeni

Katarzyna Pomianowska

W pałacu zorganizowano uroczystość w 71. rocznicę wyzwolenia Brodnicy oraz 96. rocznicę Powrotu Pomorza do Macierzy.

Spotkanie było okazją do uhonorowania mieszkańców miasta i powiatu. Starosta brodnicki wręczył medale pamiątkowe Ubi Concordia, Ibi Victoria. Otrzymali je: Jacek Gniadkowski, dyrektor ZSZ w Brodnicy, Andrzej Wiśniewski, prezes Młodzieżowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w ZSZ w Brodnicy - m.in. za wieloletnią działalność i sukcesy w organizowaniu w ZSZ akcji honorowego krwiodawstwa. Wyróżnienie otrzymała również Mariola Czarnocka - za działania popularyzujące kulturę i tradycję ludowe.

Specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę i działania na rzecz powiatu brodnickiego otrzymała Ewa Mes, wojewoda Kujawsko- Pomorski w latach 2010-2015 oraz aspirant Mariusz Szczepański z KPP w Brodnicy (również wyróżnienie burmistrza) - za godną podziwu postawę na służbie, odważne i skuteczne działania ratujące ludzkie życie. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami aspirant - telefonicznie udzielał porad matce 7-miesięcznej dziewczynki, która dusiła się. Burmistrz nagrodził m.in. Mirosławę Barczewską, wieloletnią dyrygent chóru Canto Grazioso oraz Helenę i Jerzego Kanieckich z biura PCK w Brodnicy. Wyróżnienie odebrał również Wojciech Płotka, właściciel portalu ebrodnica.pl, który na rynku lokalnych mediów funkcjonuje już od 20 lat.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.