Krzysztof Bednarek

Zasłużeni dla powiatu drawskiego

Ks. Arnold Zimnicki jest kapelanem wojskowym i wychowawcą młodzieży. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym. Jego pasją są motocykle. Interesuje się Fot. archiwum Ks. Arnold Zimnicki jest kapelanem wojskowym i wychowawcą młodzieży. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym. Jego pasją są motocykle. Interesuje się strzelectwem sportowym
Krzysztof Bednarek

Powiat drawski. Ksiądz, lekarz, dwaj żołnierze zawodowi. Udzielają się społecznie, są szanowani.

Podczas spotkania noworocznego, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Mikołajczyk i starosta drawski Stanisław Kuczyński wręczą tytuły Zasłużony dla Powiatu Drawskiego czterem niezwykłym ludziom.

Poznajmy bliżej te osoby.

Ksiądz Arnold Zimnicki

Jest kapelanem wojskowym i wychowawcą młodzieży. Wiele lat spędził w Gimnazjum i Ośrodku Wychowawcym w Trzcińcu jako wicedyrektor szkoły, pedagog i dyrektor ośrodka. Ksiądz Zimnicki urodził się w Pile. Ukończył Technikum Hodowlane w Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Później ukończył studia filozoficzne w Wyższym Seminarium Duchownym w Kutnie oraz studia teologiczne i pedagogiczne w Salezjańskim Uniwersytecie Papieskim w Turynie oraz w Rzymie. Skończył również studia z resocjalizacji na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Obecnie jest specjalistą ds. terapii rodzin w placówce opiekuńczo-wychowawczej „Dom Młodzieży” w Poznaniu, a także wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Lądzie. Ksiądz Arnold jest także kapelanem na poligonie drawskim, kapelanem Gwardii Narodowej w Szczecinie i kapelanem klubu motocyklowego „Husaria“ i poprzez swoją posługę propaguje idee patriotyczne wśród młodych ludzi. Z jego inicjatywy w Trzcińcu odbywały się ogólnopolskie sympozja resocjalizacyjne. Jego pasją są motocykle i strzelectwo sportowe.

Roman Radziszewski, lekarz

Urodził się w Szprotawie, jest lekarzem od wielu lat współpracującym z kołami Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków na terenie powiatu drawskiego. Wspiera osoby chore na cukrzycę oraz ich rodziny. Prowadzi edukację diabetologiczną wśród osób wysokiego ryzyka, osób chorych i zagrożonych powikłaniami po cukrzycy. Roman Radziszewski od 2014 r. w Szkole Cukrzycy w Złocieńcu prowadzi charytatywne wykłady. Jest oddany całym sercem ludziom. Dał się poznać jako człowiek prawy, profesjonalny lekarz, życzliwy nie tylko diabetykom.

Paweł Mela, żołnierz i uczestnik misji

Urodził się w Wyrzysku. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską im. S. Czarnieckiego w Poznaniu, zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Szczecińskim i Akademię Obrony Narodowej w Warszawie. Związany jest z jednostkami wojskowymi w Złocieńcu i w Szczecinie. Był na misjach pokojowych w Iraku i w Afganistanie. Obecnie ppłk. Paweł Mela jest komendantem 16. Wojskowego Oddziału Gospodarczego Oleszno. Aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Interesuje się sportem. Był zawodnikiem, trenerem i prezesem MKS Olimp. Jest radnym gminy Złocieniec.

Jan Domański, strażak, żołnierz

Urodził się w Łodzi, od 1970 r. mieszka na Pojezierzu Drawskim. Pracował jako funkcjonariusz pożarnictwa, prowadził drużynę harcerską im. Zdobywców Wału Pomorskiego. W 1976 r. przeszedł do zawodowej służby wojskowej. W Jednostce Wojskowej w Olesznie pracował do 1994 r. Był uczestnikiem misji pokojowych ONZ w byłej Jugosławii i w Libanie Południowym. Jest prezesem Koła nr 41 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych w Drawsku Pomorskim. Nadal udziela się społecznie.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.