Zasłużeni honorowi dawcy krwi nie czekają w kolejce do lekarza. Inni też mają przywileje

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Zasłużeni honorowi dawcy krwi nie czekają w kolejce do lekarza. Inni też mają przywileje

Małgorzata Stempinska

Choć Czytelnik jest zasłużonym honorowym dawcą krwi, to wizytę u urologa wyznaczono mu na... 7 sierpnia. To niezgodne z prawem, bo powinien się dostać do lekarza bez kolejki.

Zadzwonił do nas zdenerwowany Czytelnik z powiatu bydgoskiego. - Mam tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”. Kilka dni temu byłem u urologa. Na wizytę czekałem od grudnia ubiegłego roku. Lekarz dał mi skierowanie na badania i powiedział, że jeśli je zrobię, to mam się zgłosić z wynikami. Ponieważ badania zrobiłem od razu i wiedziałem, że wyniki będą szybko, postanowiłem się zarejestrować na wizytę. Pani w rejestracji zaproponowała mi termin... 7 sierpnia! Myślałem, że się przesłyszałem. Nie chciałem w to uwierzyć. To skandal! Przez lata oddawałem krew, żeby ratować ludzi i teraz taka nagroda mnie za to spotyka. Uważam, że powinno się tym zainteresować Regionalne Centrum Krwiodawstwa, ponieważ ewidentnie w tej przychodni nie uwzględnia się uprawnień dawców krwi. Dla mnie takie postępowanie jest karygodne! - oburza się Czytelnik „Pomorskiej”.

Lekarz musi ich przyjąć 
w dniu zgłoszenia

Barbara Nawrocka, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy, potwierdza, że osobie, która posiada tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” i przedstawi legitymację potwierdzającą ten fakt, przysługuje korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej. Mowa tutaj o pomocy udzielanej w szpitalach oraz świadczeniach specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej.

Co jeszcze przysługuje honorowym krwiodawcom? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.