Katarzyna Kapusta

Zaśpiewają piękne kolędy

Będziński festiwal kolęd i pastorałek odbywa się już po raz dwudziesty czwarty. Przez te lata zyskał więc już swoją renomę Fot. Arkadiusz Gola Będziński festiwal kolęd i pastorałek odbywa się już po raz dwudziesty czwarty. Przez te lata zyskał więc już swoją renomę
Katarzyna Kapusta

W całym kraju trwają przesłuchania do kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Dziś odbędą się m.in. w Dąbrowie Górniczej. Finałowe przesłuchania zakończy koncert w kościele w Będzinie-Syberce.

Setki kilometrów dzielą ponad trzydzieści polskich miast, gdzie odbywają się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Już dziś od samego rana przesłuchania odbędą się w Dąbrowie Górniczej, w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej, a jutro, 13 grudnia - w szkole muzycznej w Będzinie.

Wykonawców oceni jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Teresy Krasowskiej z Akademii Muzycznej w Poznaniu i Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie, wspieranej przez prof. dr hab. Katarzynę Sokołowską z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz ks. dr. hab. Pawła Sobierajskiego reprezentującego Akademię Muzyczną w Katowicach.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.