Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Magdalena Grabowska

Zatrzęsło całym Śląskiem. Bytom cierpi najbardziej. Trwa liczenie szkód górniczych po wstrząsie na kopalni

Zatrzęsło całym Śląskiem. Bytom cierpi najbardziej. Trwa liczenie szkód górniczych po wstrząsie na kopalni
Magdalena Grabowska

26 interwencji straży pożarnej, 60 zgłoszeń szkód górniczych i 39 doniesień do Wyższego Urzędu Górniczego odnotowano do wczoraj w związku z piątkowym wstrząsem w kopalni KWK Bobrek-Piekary. Trwa liczenie szkód górniczych.

Takiego wstrząsu jeszcze nie było. Poczuli go wszyscy w prawie całym województwie. Informacje o trzęsieniu napływały w sobotę m.in. z Katowic, Rudy Śląskiej, Zabrza czy nawet Czeladzi. Według relacji świadków, trzęsły się ściany, spadały obrazy, a nawet tłukły kieliszki. To jednak mieszkańcy Bytomia ucierpieli najbardziej.

W sobotę bytomska straż pożarna musiała interweniować aż 26 razy. Ich działania polegały gównie na zabezpieczaniu budynków, najczęściej zrzucano uszkodzone kominy i dachówki.

- Straty będą wycenione przez Węglokoks Kraj - KWK Bobrek-Pieka-ry. Straż pożarna wstępnie oszacowała je na ponad 32 tysiące - wyjaśnia asp. Paweł Kańtoch, dyżurny operacyjny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

ZOBACZ ZDJĘCIA
POTĘŻNY WSTRZĄS NA KOPALNI ZNISZCZYŁ DOMY

Jak podaje spółka Węglokoks Kraj - KWK Bobrek-Piekary, mieszkańcy donosili o zniszczeniach aż 60 razy, z czego 40 zgłoszeń dotyczyło zawalonych kominów. Ciągle napływają nowe. Mieszkańcy są w trakcie składania wniosków.

Wyższy Urząd Górniczy znów odnotował tylko 39 zgłoszeń, które napływały głównie z bytomskiej dzielnicy Miechowice.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Grabowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.