Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zawiercie: Duszący dym unosi się z komina przychodni. Ale piec i węgiel są "czyste"

Czytaj dalej
Fot. PM
Paulina Musialska

Zawiercie: Duszący dym unosi się z komina przychodni. Ale piec i węgiel są "czyste"

Paulina Musialska

Od 1 marca w Zawierciu działają mierniki jakości powietrza. Urządzenia pokazują, że prawie w całym mieście stężenie pyłów przekracza normy. Nic dziwnego, skoro nawet z kominów budynku przychodni zdrowia w Zawierciu wydobywa się gęsty, duszący dym.

Chociaż od dawna sporo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza w polskich miastach, to nadal nie wszystkie instytucje dbają o jakość powietrza. Kilkanaście dni temu mieszkańcy osiedla TAZ w Zawierciu alarmowali, że z komina budynku Przychodni Ginekologiczno-Położniczej wydobywa się gęsty i duszący dym.

- Jak przychodnia może tak kopcić? Jaki daje przykład innym i dlaczego truje ludzi? - zdenerwowali się ludzie i zadzwonili do redakcji DZ.

Szpital Powiatowy, który administruje przychodnią, zapewnia, że w piecach w przychodni na pewno nie są spalane śmieci. Zamontowany jest tu piec nowej generacji, w którym spalany jest węgiel kamienny.

- Kotłownia i kanały odprowadzania spalin utrzymywane są w należytym stanie technicznym. Potwierdzają to regularne inspekcje oraz dodatkowa kontrola przeprowadzona kilka dni temu - tłumaczy Karolina Matuszewska, rzeczniczka Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Sprawa jest znana straży miejskiej w Zawierciu. Strażnicy kontrolowali już obiekt.

W dalszej części:

 • Co wykazały kontrole straży miejskiej
 • Gdzie zamontowano mierniki jakości powietrza
 • Kiedy w przychodni kupiono piec
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Musialska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.