Paulina Musialska

Zawiercie: powstanie galeria handlowa, a potem park handlowy. Brama Jury przy Wojska Polskiego

Tak ma wyglądać galeria Brama Jury w Zawierciu Fot. Materiały inwestora Tak ma wyglądać galeria Brama Jury w Zawierciu
Paulina Musialska

W czerwcu w Zawierciu rozpocznie się budowa pierwszej, dużej galerii handlowej. Zakupy w niej zrobimy dopiero jesienią 2019 roku. Niedawno jednak otwarto tu inną, mniejszą galerię, a w planach jest jeszcze duży park handlowy.

O zamiarach budowy dużej galerii handlowej Przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu mówi się już od kilku lat. Inwestorzy zapewniali, że obiekt powstanie i chwalili się wizualizacjami. Ostatnim z nich była firma Elbfonds Development, która miała wybudować galerię handlową, działającą pod szyldem Marcredo Center. W 2014 roku rozpoczęły się nawet prace przygotowawcze, ale robotnicy i sprzęt szybko zniknęli z placu budowy. Inwestycja przy ulicy Wojska Polskiego nie doszła do skutku. Teraz ma być jednak inaczej.

Potwierdziły się informacje, że inwestorem będzie Master Management Group. Firma ma w swoim portfolio m.in. Bramę Mazur w Ełku, Galerię Niwa w Oświęcimiu oraz MMG Centers Szczecin. W przygotowaniu ma inwestycje w Legionowie, Kołobrzegu oraz Łodzi.

Galeria handlowa przy ulicy Wojska Polskiego w Zawierciu będzie się nazywała Brama Jury. Będzie mieć około 14,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Dla porównania Pogoria w Dąbrowie Górniczej ma 36,7 tys. metrów kwadratowych powierzchni i... uznawana jest za jedną z najmniejszych galerii handlowych w regionie. Biało-szara bryła Bramy Jury ma nawiązywać do jurajskich skał. Budynek ma przypominać skałę, wyłaniającą się z krajobrazu.

W galerii handlowej ma się znaleźć 45 sklepów. Część ma mieć wejście z zewnątrz. Pozostała część sklepów znajdować będzie się w wewnętrznym pasażu handlowym. Dostępne będzie tam czterosalowe kino, działające pod szyldem Planet Cinema. Na razie jest to jedyna firma, której obecność w galerii jest w 100 proc. pewna. Inwestor zapewnia jednak, że wkrótce zdradzi nazwy kolejnych najemców.

Jest pozwolenie na budowę

- Mamy już pozwolenie na budowę.

W dalszej części:

 • Czy już wiadomo, jakie marki będą przy Wojska Polskiego
 • Co będzie w strefie rozrywki
 • Co jeszcze planowane jest w mieście w 2019 roku
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.