Zawiercie: w 2020 r. otwarcie Kauflanda, ale bez gastronomii

Czytaj dalej
Paulina Musialska

Zawiercie: w 2020 r. otwarcie Kauflanda, ale bez gastronomii

Paulina Musialska

Trwa budowa Kauflanda w centrum Zawiercia. Oprócz marketu spożywczego znajdziemy w nim strefę open mall oraz salonik prasowy. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2020 r.

Znamy coraz więcej szczegółów związanych z budową sklepu sieci Kaufland w centrum Zawiercia. Wygląda na to, że nie będzie w niej tzw. strefy mini food court. W takim punkcie w ramach wynajmowanych powierzchni klienci mogą skorzystać z urozmaiconej oferty gastronomicznej. Klienci mogą kupić w nich m.in. pizzę, kanapki, koktajle, musli czy świeże soki i spokojnie zjeść posiłek przy wygodnym stoliku. Do tego mogą korzystać z darmowego wi-fi. Takie rozwiązanie pojawiło się m.in. w Kauflandzie w Bielsku-Białej. W Zawierciu w zamian będziemy mogli skorzystać ze strefy piekarniczo-cukierniczej. Takie rozwiązanie zakłada obecna koncepcja pawilonu handlowego.

- Na terenie obiektu zaplanowano koncept piekarniczo-cukierniczy w formie tzw. open mall, czyli otwartej wyspy otoczonej stolikami i krzesłami. Dzięki temu klienci marketu będą mogli nie tylko kupić produkty na wynos, ale również spożyć je na miejscu w komfortowych warunkach - mówi Łukasz Pawlicki z biura prasowego sieci sklepów Kaufland.

Ponadto na terenie pawilonu handlowego znajdziemy salonik prasowy oraz market spożywczy. Możemy spodziewać się, że zawierciański obiekt nie będzie odbiegać standardami od podobnych sklepów w Polsce. Zastosowane zostanie energooszczędne oświetlenie ledowe. W swoich nowych sklepach Kaufland stosuje oznaczenia w postaci piktogramów i różnej kolorystyki działów. Dzięki nim klientom ma być łatwiej odnaleźć poszukiwane produkty.

Przypomnijmy, że obiekt powstaje na terenie przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Paderewskiego w Zawierciu. Prace rozpoczęły się na przełomie lipca i sierpnia. Postępują bardzo szybko i budynek rośnie w oczach. Pracownicy z firmy będącej wykonawcą często pracowali również po zmroku. Tempo inwestycji spowodowało, że Kaufland prawdopodobnie zostanie otwarty wcześniej niż zakładano. Na klientów będzie czekać przestronny parking, ale na razie sieć nie zdradza szczegółów dotyczących tej części obiektu.

- Budowa marketu w Zawierciu jest na zaawansowanym etapie, a realizowany harmonogram prac zakłada otwarcie sklepu w pierwszym kwartale 2020 roku - mówi jedynie Łukasz Pawlicki.

Na potrzeby inwestycji przebudowana zostanie ulica Sikorskiego w Zawierciu. To właśnie od strony tej ulicy powstanie wjazd na teren nowego sklepu. Zmieniona zostanie organizacja ruchu. Większość mieszkańców obawia się, że to rozwiązanie spowoduje zwiększenie korków w centrum miasta.

- Zakres prac obejmuje budowę zjazdu publicznego, przebudowę istniejącego wjazdu, budowę wysp kanalizujących, przebudowę chodników i zieleńców, wprowadzenie docelowej organizacji ruchu drogowego oraz prace zabezpieczające istniejących urządzeń obcych zlokalizowanych w pasie drogowym - przekazał Paweł Kaziród, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu. - Związane jest to z dostosowaniem parametrów drogi dla obsługi komunikacyjnej powstającego na przyległych do ulicy działkach pawilonu handlowego Kaufland- dodaje Paweł Kaziród.

Utrudnienia na ulicy Sikorskiego w Zawierciu mają potrwać do końca grudnia tego roku.

Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.