Zbierają podpisy. Bardzo chcą remontu dworca kolejowego w Czersku

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klaman

Zbierają podpisy. Bardzo chcą remontu dworca kolejowego w Czersku

Anna Klaman

Zbierane są podpisy pod petycją do przewodniczącego rady miejskiej o to, by rajcy nie blokowali realizacji projektu rewitalizacji. Chodzi głównie o remont dworca, ale nie tylko. Sesja w najbliższy czwartek.

- Zwracamy się z prośbą o podjęcie zdecydowanych kroków prowadzących do realizacji zadań założonych w projekcie rewitalizacji części miasta - tak zaczyna się tekst petycji. - Uważamy, że projekt ten dofinansowany z pieniędzy unijnych jest ostatnią szansą na tak dużą interwencję w obszarze naszego zamieszkania i sąsiedztwa.

O priorytecie dla radnych

Głównym celem jest remont dworca pod usługi społeczne dla osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych, czyli mieszkańców wymagających szczególnej opieki, uwagi i wsparcia. - Zachowanie i odnowienie części pasażerskiej powinno być priorytetem dla radnych i burmistrza - to dalszy fragment tekstu. - Czerski dworzec w najbliższej przyszłości przez remont obejmujący linie 201 i 203 w ciągu transportowym Bydgoszcz-Trójmiasto może służyć mieszkańcom powiatu jako jeden z najważniejszych.

Natomiast Stanisław Czapiewski, przewodniczący osiedla „Starogardzkie”,  mówi „Pomorskiej”, że podpisów przybywa. Czy jest szansa na remont? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Klaman

Praca w naszym zawodzie bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. A my poddawani jesteśmy ciągłym próbom. Staramy się też nadążać za nowinkami technologicznymi. Wszystko to uczy pokory. Relacjonując, opisując wydarzenia, pamiętamy, że robimy to dla Państwa. Jesteśmy trochę jak zdziwione wszystkim dzieci. Dziwimy się, pytamy, piszemy, ale też czytamy. Jak bez tego moglibyśmy zachęcać do lektury? Sama przeszłam ostatnio na cyfrowe prenumeraty moich ulubionych tygodników. Takie czasy - jesteśmy online, więc i czytamy online. Lekturą właśnie - pomijając Netflixa :) - wypełniam swój wolny czas. Dla mnie i moich kolegów dziennikarstwo to nieustanna przygoda i adrenalina, od której jesteśmy już chyba uzależnieni. Każdy dzień jest inny, a każdy tekst stanowi test naszej użyteczności. Dla Państwa - naszych Czytelników! Wierzymy, że jesteśmy Wam potrzebni. I to dodaje nam skrzydeł, gdy trzeba nagle - wieczorem lub w nocy - pojechać tam, gdzie powinniśmy być. Wiele się dzieje, bo i Państwo tyle robicie. Współpracujecie, tworzycie społeczeństwo obywatelskie. Władza - przynajmniej z założenia - powinna pracować dla Nas, ale to Wy poświęcacie wolny czas dla dobra wspólnego. A więc opisujemy. Zdarza się, że wytykamy błędy. No i nieustannie czekamy na tematy od Państwa, bo, co tu dużo kryć, to Wy najlepiej wiecie, co w trawie piszczy! Macie kłopot, coś Was denerwuje? Zachęcamy do kontaktu z nami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.