Dariusz Brożek

Zbliżają się obchody ważnej rocznicy

Dariusz Brożek

Wykład, korowód i msza - to najważniejsze punkty diecezjalnych obchodów Chrztu Polski, które odbędą się 18 czerwca w Międzyrzeczu.

Pierwszą odsłoną diecezjalnej uroczystości będzie wykład prof. Krzysztofa Ożoga - autora książki „Chrzest Polski 966”, który rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele-sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski przy ul. Krasińskiego. - Potem uczestnicy przejdą korowodem na rynek wokół ratusza - powiedziała nam w środę Ewelina Izydorczyk-Lewy z międzyrzeckiego magistratu.

W korowodzie wezmą udział m.in. uczniowie miejscowych szkół, poprzebierani w stroje z różnych epok. Towarzyszyć im będzie znany w regionie i kraju zespół muzyki dawnej „Antiquo More”.

O godz. 12.00 na rynku przed kościołem pw. Św. Wojciecha odprawiona zostanie msza święta pod patronatem prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka.

Organizatorami są kuria i władze województwa. Wojewoda Władysław Dajczak zaprosił na uroczystość prezydenta Andrzeja Dudę.
Wybór Międzyrzecza nie jest dziełem przypadku. Ponad tysiąc lat temu międzyrzecki gród był jednym z ogniw militarnych i administracyjnych powstającego państwa Polan. Odgrywał także niebagatelną rolę w chrystianizacji tych terenów.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.