Żeby lepiej poznać miasto

Czytaj dalej
MM

Żeby lepiej poznać miasto

MM

Spotkania, warsztaty, wycieczki

Na spotkanie pt. „Rzeźbiarskie oblicza Łodzi”, które odbędzie się dziś o godz. 17.30 w Strefie Kultury Otwartej przy ul. Jagiellonki 4, zapraszają galeria Łódzki Detal i Fundacja 2035.

Spotkanie rozpocznie cykl (na który złożą się też wycieczki), który ma na celu przybliżenie historii miasta przez jego plastykę i architekturę. Po Łodzi szlakiem „miastozdobień” oprowadzać będzie Maria Nowakowska, kulturoznawczyni i historyk sztuki, która od 4 lat jako Łódzki Detal popularyzuje artystyczne i architektoniczne dziedzictwo rodzinnego miasta.

Podczas wycieczek będziemy mieli okazję podziwiać architekturę i rzeźbę Łodzi „w terenie”; prelekcje pozwolą z kolei na dotarcie z informacjami na temat łódzkich budynków i sztuki w przestrzeni publicznej do osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą wziąć udziału w spacerach. Kolejnym wydarzeniem będzie wycieczka pod hasłem „Detale przemysłu i handlu”, którą zaplanowano na 19 października o godz. 13 (start przy ul. Piotrkowskiej 217).

Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Zielona Łódź organizuje warsztaty fotograficzne po zmierzchu. Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 17.30 w Parku Poniatowskiego (zbiórka na wyspie między mostkami). Trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubranie, aparat z naładowanymi bateriami i pustą kartą pamięci, statyw i latarkę. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Ulańska.

Udział jest bezpłatny, konieczne są natomiast zgłoszenia, które wysyłamy na adres [email protected].

Z Zieloną Łodzią można też wybrać się na wycieczkę. W niedzielę, 13 października, zainteresowani wiedzą przyrodniczą będą spacerować po Lesie Łagiewnickim. Zbiórka o godz. 12 na przystanku autobusowym Wycieczkowa/Wiewiórcza.

Udział bezpłatny, zapisów brak.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.