Grzegorz Kozakiewicz

Zerwany przewód. Latarnie bez prądu w Lubsku

Hala sportowo - widowiskowa przy ul. Bohaterów w Lubsku. Miejscowe centrum rekreacji i popularna kręgielnia odwiedzana tłumnie przez dzieci i młodzież Fot. UM Lubsko Hala sportowo - widowiskowa przy ul. Bohaterów w Lubsku. Miejscowe centrum rekreacji i popularna kręgielnia odwiedzana tłumnie przez dzieci i młodzież z terenu miasta.
Grzegorz Kozakiewicz

Poważna awaria lamp ulicznych. Od początku stycznia mieszkańcy ul. Bohaterów i 22 Lipca w Lubsku błądzą w ciemnościach.

O sprawie powiadomili nas czytelnicy, zbulwersowani przedłużającymi się ciemnościami. - To przecież jedna z głównych ulic w mieście - mówią. - Noc zapada wcześnie, ludzie wracają z pracy, ze szkół. Wszyscy błądzą po ciemku. Tylko czekać, kiedy na śliskiej drodze zdarzy się jakieś nieszczęście.

Ul. Bohaterów biegnie od trasy wylotowej na Żary. Pozwala ominąć centrum w drodze na Krosno Odrzańskie. Mieści się przy niej hala sportowo-widowiskowa i budynek gimnazjum. W pobliżu znajduje się targowisko miejskie i jeden z marketów. Wszystko tonie w mroku. Także położona po sąsiedzku ul. 22 lipca.

Magistrat boryka się z wadliwie działającym systemem załączania latarń

- Jakoś po świętach zrobiło się ciemno - przyznaje jedna z jej mieszkanek - czasem zapali się jakaś latarnia. Potem gaśnie. Dziś na przykład świeciło się na skrzyżowaniu.
Lubszczanie skarżą się, że z latarniami ostatnio w ogóle jest problem - także na miejscowych blokowiskach, a czasem również w centrum. Złote czasy przeżywają sklepy oferujące latarki.
- W ratuszu zwalają wszystko na Eneę i jej podwykonawców - mówią mieszkańcy - Współpraca się nie układa. Podobno od Nowego Roku nie ma komu usuwać usterek.

Ul. Bohaterów ma status drogi powiatowej. Oświetlenie zwyczajowo leży jednak w gestii urzędu miasta. Ten powierza konserwację lamp spółce Enea Oświetlenie z Poznania.
- Jesteśmy poinformowani o awarii - tłumaczy naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, Małgorzata Witos. - Brak oświetlenia ulicznego spowodowany jest przerwaniem kabla zasilającego przy ul. Bohaterów. Zlokalizowanie uszkodzenia wymaga prac ziemnych. Konieczna najprawdowopodobniej będzie wymiana przewodu. To jednak chwilę potrwa. Prosimy mieszkańców o cierpliwość.

Jak przyznaje pani naczelnik, magistrat boryka się także z wadliwie działającym systemem automatycznego włączania lamp. To bywa powodem ciemności w innych częściach miasta. Ten problem też ma zostać wkrótce rozwiązany.
- O awarii zostaliśmy poinformowani dopiero piątego stycznia - zauważa rzecznik spółki Enea Oświetlenie, Elżbieta Darol - Matuszewska - umowa, jaka wiąże nas z gminą Lubsko, przewiduje reakcję w ciągu najpóźniej czternastu dni. Więc teoretycznie mamy czas na naprawę do 19 stycznia. Według posiadanych przeze mnie informacji, przywrócono już zasilanie lamp ulicznych przy ulicy 22 lipca. Na ul. Bohaterów ciągle trwają prace. Zakładamy, że zakończą się one w dniu jutrzejszym, czyli ósmego stycznia.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.