Justyna Trawczyńska

Zespół disco polo otwiera Maćkowi z Włocławka drzwi do kariery [zdjęcia, wideo]

Zespół disco polo otwiera Maćkowi z Włocławka drzwi do kariery [zdjęcia, wideo] Fot. prywatne archiwum Maćka Nowaka
Justyna Trawczyńska

Maciej Nowak z Włocławka od kilku lat tańczy w znanym zespole disco polo After Party. Jego taneczny talent docenili także jurorzy You Can Dance.

Muzyka disco polo to coraz popularniejszy gatunek, który cieszy się uznaniem słuchaczy w różnym wieku. Zespoły poza muzykami w swoim składzie mają także tancerzy. W jednym z popularnych zespołów disco polo tańczy Maciej Nowak, włocławianin, który pierwszych kroków tanecznych uczył się oglądając teledyski.

Przygoda Maćka z tańcem zaczęła się 15 lat temu.

- Próbowałem swoich sił chyba we wszystkich grupach breakowych we Włocławku - mówi Maciej. - Tańczyłem w Crazy Squad, Dynamic Squad, Atomic Freez, ScrabBeat i No Name.

Do After Party włocławianin trafił przez znajomego. Tak po prostu.

- Manager zespołu Staszek Kuciński zadzwonił, bo potrzebował tancerza na koncert - wspomina. - Zawsze byłem otwarty na takie zlecenia. To były pierwsze koncerty zespołu i nikt nie myślał, że to się tak rozwinie.

Teraz zespół jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, daje kilkaset koncertów rocznie. W sezonie letnim grają głównie występy plenerowe, ale także klubowe między innymi w Mielnie, Trójmieście czy Władysławowie, a w czasie zimowym After Party możemy usłyszeć na koncertach klubowych w całej Polsce, a nawet za granicą. Mają na swoim koncie występy w USA, Niemczech, Holandii i Anglii.

W zespole disco polo Maciek może pokazać swoje taneczne zdolności. W układach korzystają z różnych stylów muzycznych, także breakdance, dzięki czemu mogą zaskakiwać swoich fanów. W zespole tańczy jeszcze jeden włocławianin - Bartek Kołodziej.

Układaniem choreografii tancerze zajmują się sami. Potrzebują na to kilku dni. Każdy ma jakiś pomysł potem starają się je połączyć.

- Układy zmieniamy co sezon. Wiadomo, kluby się powtarzają i są takie, w których graliśmy kilka razy i chcemy pokazać coś nowego, siebie z jak najlepszej strony - wyjaśnia Maciek.

Czy z tańca można się utrzymać? - Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach - mówi z uśmiechem. - Ciężka praca i wszystko można. Zawsze marzyłem, żeby robić to, co kocham, a jeszcze jak dochodzi do tego wynagrodzenie, to nic dodać, nic ująć.

Taniec to nie jedyna pasja Maćka. Włocławianin interesuje się także motoryzacją. - W wolnych chwilach lubię pogrzebać przy samochodzie - wyznaje. - Liczę, że właśnie z motoryzacją zwiąże swoją przyszłość.

Każdą wolną chwilę młody włocławianin poświęca swojej rodzinie i narzeczonej, Justynie.

Rodzinne miasto Maćka to miejsce, dokąd często After Party wraca by koncertować czy nagrać teledyski.

- Kujawy to miejsce, dokąd zawsze będziemy wracać - mówi. - Akurat tak się składa, że większość zespołu jest z Włocławka i okolic. Miejsca do teledysków wybiera manager zes połu z Patrykiem (wokalistą), ale każdy z nas coś zawsze proponuje.

Nagrali już kilka klipów w samym Włocławku. - Zdjęcia do piosenki „Tylko Ona Jedyna” były kręcone w mieszkaniu na osiedlu Południe, gdzie mieszkamy - mówi. W tym teledysku „zagrała” także Gazeta Pomorska, którą czyta jeden z aktorów. Teledysk do utworu „Ślimak pokaż rogi” nagrywany był w Hotelu Młyn, „Nie daj życiu się” w okolicach Tłuchowa, a najnowszy klip „Ona lub pomarańcze” - w Pałacu Bursztynowym.

Choć muzyka disco polo nadal traktowana jest jako gorszy gatunek, to coraz więcej ludzi przyznaje się do słuchania tego rodzaju muzyki. A po koncertach zespołu After Party widać, że to właśnie zespoły grające ten rodzaj muzyki cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przyciągają tłumy na koncerty.

Maciek ma za sobą występ w programie You Can Dance. Jak przyznaje, pomysł na udział narodził się spontanicznie. Przygotował choreografię. Precastingi przeszedł bez problemu. Na castingu właściwym nie udało się dostać biletu, ale jury pochwaliło jego taniec, szczególnie Ida Nowakowska i Michał Piróg. - Usłyszałam wiele miłych słów, co mnie zmotywowało do dalszej pracy - mówi Maciek. - Z pewnością spróbuję jeszcze raz.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.