Zespół Śląsk wystąpi dla Fundacji, a dla Państwa mamy konkurs

Czytaj dalej
Marlena Polok-Kin

Zespół Śląsk wystąpi dla Fundacji, a dla Państwa mamy konkurs

Marlena Polok-Kin

W tym roku obchodzimy 25-lecie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Jubileuszowy koncert "Serce za Serce" uświetni zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W związku z tym mamy dla Państwa konkurs.

Tegoroczny koncert „Serce za Serce”, organizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu, będzie szczególny, bo jubileuszowy. Choć na scenie pojawi się doskonale znany publiczności i związany z fundacją zespół, to zarówno artyści, jak i organizatorzy zapowiadają, że będzie to wyjątkowy występ.

- W tym roku ceremonię wręczania nagród i wyróżnień Fundacji uświetni występ zaprzyjaźnionego z nami, jedynego w swoim rodzaju, Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, który zaprezentuje dwuczęściowy bogaty program, w wykonaniu znakomitego baletu, chóru i orkiestry - tłumaczy Ewa Krzak, wicedyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

Mieszkanie za czytanie

W pierwszej części koncertu Śląsk zaprezentuje się w repertuarze ludowo-folkowym, natomiast w drugiej części wykona kilkanaście coverów znanych utworów. W tym przeboje, które szczególnie lubił prof. Zbigniew Religa.

Gościnnie w koncercie wystąpią wokalista jazzowy Marcin Jajkiewicz i znakomity aktor Bernard Krawczyk. Koncert poprowadzi Anna Popek.

Koncert odbędzie się 19 listopada o godzinie 18 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bilety w cenach: 40 i 50 zł dostępne są w kasie DMiT oraz on-line nawww.dmit.com.pl

Przypomnijmy, koncerty „Serce za serce” organizowane są od 1992 r. To sposób podziękowania tym, którzy wspierają zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, są jej sprzymierzeńcami i w rozmaity sposób przyczyniają się do realizacji zadań statutowych i misji fundacji, związanej z doskonaleniem metod i technik ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Koncert to także okazja do upamiętnienia prof. Zbigniewa Religi.

Szanowni Czytelnicy! Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym nagrodami będą podwójne zaproszenia na jubileuszowy koncert „Serce za serce” 19 listopada w DMiT w Zabrzu. Pytań będzie pięć. Ostatnie pytanie zamieścimy 28 października. Dzisiaj pierwsze: „W którym roku prof. Zbigniew Religa rozpoczął pracę w Zabrzu?”. Odpowiedź na to pytanie prosimy przesłać SMS-em pod nr 72355 w treści wpisując prefiks DZFRK1 oraz po kropce odpowiedź na pytanie. W odpowiedzi na SMS-a - poza zaliczeniem odpowiedzi - otrzymają Państwo również kod dostępu do e-wydania. Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT. Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pięć pytać, wyłonimy 5 szczęśliwców, którzy wezmą udział w jubileuszowym koncercie. Ogłosimy ich nazwiska w „Dzienniku Zachodnim” 4 listopada.

Marlena Polok-Kin

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.