Zielonogórscy restauratorzy za darmo pomagają szpitalowi. Dostarczają setki posiłków dla pracowników placówki

Czytaj dalej
Fot. Lubuska Spiżarnia
Maciej Dobrowolski

Zielonogórscy restauratorzy za darmo pomagają szpitalowi. Dostarczają setki posiłków dla pracowników placówki

Maciej Dobrowolski

Epidemia koronawirusa to czas szczególnie trudny dla przedsiębiorstw z branży gastronomicznej. Tym bardziej na uznanie zasługuje fakt, że pomimo malejących zysków firmy z Zielonej Góry postanowiły wspomóc Szpital Uniwersytecki dostarczając setki posiłków dla pracowników placówki.

Gastro dla szpitala ZG

Cała inicjatywa została nazwana„Gastro dla szpitala w ZG”. – W przedsięwzięciu bierze udział kilkanaście firm z branży gastronomicznej z naszego regionu – twierdzi Adam Mocny, który na co dzień prowadzi Lubuską Spiżarnię oraz Bistro Zdrówko. – Porozumieliśmy się z kierownictwem szpitala, pytając w jaki sposób możemy pomóc w funkcjonowaniu placówki w tym trudnym okresie. Wspieramy szpital tak jak potrafimy najlepiej, czyli przygotowujemy darmowe posiłki dla personelu medycznego, który znajduje się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. To jest wspólna praca, która daje efekty. W tygodniu może to być nawet kilkaset posiłków. Oczywiście każdy pomaga tak jak może. Na tyle, na ile go stać. Musimy pamiętać, że w branży gastronomicznej jest obecnie zastój, wiele osób w ogóle nie pracuje. Funkcjonujemy głównie z oszczędności, ale póki możemy to będziemy pomagać – przekonuje Mocny.

Warto podkreślić, że do tych działań dołączyło się wiele lokalnych firm. Na liście pomagających w czasie epidemii znalazła się także restauracja Ohy Achy, Jefferson's Catering, Pizzeria Roma, Klimat Bistro, Jazzgot, RosmaRino, Bistro Natalia Hładka-Czerniecka, Szkoła Europejska Rahn, Chicken&Kebab, Pesto Restauracja & Pizzeria, 12 Stolików, Między Nami, Kebab u Yogiego czy też Ruben Hotel.

Przedsiębiorstwa, które także wspomogły te działania to m.in. Bidfood Farutex Metro-Plast, Cukiernia Maleńka, SalcumFixum Masarnia, piekarnia Anters, Masarnia Motyka oraz Serowarnia Qzko.

Szpital Uniwersytecki dziękuje za pomoc

Przedsiębiorcy komunikują się i dzielą pracą przy pomocy grupy założonej na popularnym Facebooku. – Staramy się także pozyskiwać sponsorów. Do inicjatywy przyłączyły się też hurtownie gastronomiczne, które nas zaopatrują – twierdzi Dagmara Walczak z Jefferson's Catering. – Koronawirus spadł na nas niespodziewanie. Dosyć szybko ruszyły akcje szycia maseczek czy też robienia przyłbic. My zdecydowaliśmy się pomóc w inny sposób. W naszej firmie dowozimy posiłki m.in. na oddział zakaźny, a na weekendy także do pogotowia. W tygodniu jest to nawet 250-300 posiłków – tłumaczy Walczak. Ale jednocześnie zaznacza, że w obecnej sytuacji najważniejsi są nasi medycy.

– My jesteśmy jedynie cichym wspomaganiem – dodaje.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze docenia wsparcie zielonogórskich firm gastronomicznych. – Bardzo dziękujemy za oferowaną pomoc – twierdzi Robert Kowalik, przedstawiciel placówki. – To dla nas bardzo ważne, że znalazły się osoby, które postanowiły wesprzeć nasz personel, naszą codzienna pracę. Wspólnie postaramy się przetrwać ten trudny okres.

Wideo: Koronowirus w Zielonej Górze. Zakład Gospodarki Komunalnej odkaża przystanki

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.