Zielonogórski Zakład Gospodarki Komunalnej został... rodzicem chrzestnym czarnej owieczki. Możesz wymyślić dla niej imię i zdobyć nagrodę

Czytaj dalej
Fot. Facebook ZGK
Natalia Dyjas-Szatkowska

Zielonogórski Zakład Gospodarki Komunalnej został... rodzicem chrzestnym czarnej owieczki. Możesz wymyślić dla niej imię i zdobyć nagrodę

Natalia Dyjas-Szatkowska

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że zostaliśmy rodzicem chrzestnym pięknej czarnej owieczki - poinformował Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. Historia jest niecodzienna, a wszystko zaczęło się od... świątecznych choinek zielonogórzan.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze zajmuje się na co dzień różnorodnymi zadaniami, bo i np.: zbiórką odpadów, utrzymywaniem terenów zielonych, dbaniem o czystość ulic, dróg, chodników, edukacją ekologiczną, miejską roślinnością.

W ostatnim czasie ZGK przybył jeszcze jeden obowiązek, bardzo zresztą miły. A mianowicie: bycie rodzicem chrzestnym dla pewnej małej owieczki. Jak to możliwe?

Świąteczne choinki zielonogórzan stały się przysmakiem zwierząt

To wszystko dzięki zielonogórzanom. Bo to oni zimą wystawiali swoje świąteczne choinki w ramach akcji "Ekochoinka". Drzewka trafiły m.in. do gospodarstwa agroturystycznego Malinówka, jako niezły przysmak dla zwierząt, które żyją tam na co dzień.

- Zielenina zimą tak dobrze przysłużyła się mamie owieczki, że zostaliśmy rodzicem chrzestnym - informuje ZGK. - Oby tylko nasze maleństwo nie okazało się... prawdziwą czarną owcą.

Krzysztof Sikora, prezes ZGK w Zielonej Górze, mówi, że to nie byłoby możliwe, gdyby nie zielonogórzanie, którzy chętnie przekazywali choinki. ZGK je do Malinówki woziło. - A właściciele tego przeuroczego miejsca zaproponowali nam, byśmy zostali rodzicami chrzestnymi owieczki - słyszymy w ZGK.

ZGK podkreśla, że nie doszłoby do tego, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców Zielonej Góry, dlatego to właśnie oni mogą wspólnie wymyślić imię dla pięknej młodej owcy. Owieczka zostanie tak nazwana, jakie wybiorą dla niej imię mieszkańcy.

A może, nieco z przymrużeniem oka, owca... trafi na zielonogórskie trawniki i będzie naturalną pomocą przy utrzymaniu terenów zielonych? Okazuje się, że zwierzę pozostanie w Malinówce. ZGK ma zaś plany, by owcę odwiedzać i przywozić jej od czasu do czasu coś dobrego. Również choinki, które w gospodarstwie są przysmakiem.

Zaproponuj imię dla "zielonogórskiej" owcy - możesz wygrać ciekawą nagrodę

- Ogłaszamy konkurs! - zapowiada ZGK. - Macie pomysł na imię dla owieczki? Jeżeli tak, to piszcie w komentarzach. Z Waszych propozycji wybierzemy 3 najbardziej oddające charakter i urodę naszego maleństwa. Później to Wy, głosując na jedno z nich, dokonacie wyboru. Do wygrania fajne nagrody - aparat Instax oraz zdrowe i ekologiczne pyszności od Malinówka.

ZGK czeka na propozycje na swoim profilu facebookowym do 13 kwietnia, do godz. 12.00.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.