Zielonogórzanie polubili nową scenę letnią przy filharmonii. Problem jest jeden. Część siedzisk uległa zniszczeniu. Czy zostaną naprawione?

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Zielonogórzanie polubili nową scenę letnią przy filharmonii. Problem jest jeden. Część siedzisk uległa zniszczeniu. Czy zostaną naprawione?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Zielonogórski radny - Paweł Zalewski - zauważa, że część siedzisk na miniamfiteatrze przy Filharmonii Zielonogórskiej już uległa zniszczeniu. Czy w najbliższym czasie planowana jest ich odnowa, by mieszkańcom wygodnie siedziało się podczas koncertów i różnych akcji, które się tu odbywają?

Dwa lata temu plac Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze doczekał się modernizacji. Magistratowi udało się pozyskać pieniądze na ten remont z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Tak przebiegały prace w tym miejscu Zielonej Góry

Intensywne prace na placu Powstańców Wielkopolskich w 2018 roku

Po zmianach w tym miejscu powstała nowa scena letnia, na której odbywają się koncerty Filharmonii Zielonogórskiej, koncerty promenadowe Orkiestry Dętej Zastal, ale też różne akcje społeczne czy manifestacje. Tutaj stanął też pomnik Świętego Urbana I, patrona Zielonej Góry, wymieniono kostkę brukową, pojawiły się stanowiska dla sprzedawców.

Akcja wsparcia dla strajkujących pedagogów pod hasłem "Lekcja solidarności z Nauczycielami". Co najmniej kilkaset osób zjawiło się na placu przed Filharmonią Zielonogórską.

To właśnie tutaj powstała też płaskorzeźba, upamiętniająca prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Upamiętnili tragiczne wydarzenia w Gdańsku. Przy filharmonii odsłonięto pamiątkową tablicę

Mieszkańcy polubili scenę letnią w Zielonej Górze. Szkoda, że część siedzisk uległa zniszczeniu

Radny Paweł Zalewski zwraca uwagę, że niektóre siedziska na tej scenie letniej już się zniszczyły. Dlatego też złożył w tej sprawie interpelację do zielonogórskiego magistratu.

[sonda]8833[/sonda]

- Na jaki okres obowiązuje gwarancja na wykonanie inwestycji i jej elementów? - pyta radny Paweł Zalewski. - Czy gwarancja obejmuje również elementy siedzisk miniamfiteatru?

Radny zadaje też miastu pytanie, czy można wymienić elementy siedzisk, które wykonano z tworzyw sztucznych na jakieś trwalsze, choćby z drewna, odpornego na różne zjawiska pogodowe. I kiedy mogłoby to nastąpić.

- Szczególnie istotne byłoby, podczas naprawy usterek, zwrócenie uwagi na wymianę wszystkich nietrwałych elementów siedzisk z tworzywa na trwalsze rozwiązanie, na przykład deski z litego drewna egzotycznego - mówi Paweł Zalewski. - Odporne na wodę ze względu na naturalne oleje i możliwością dalszego zwiększenia tej odporności poprzez dodatkową impregnację.

Na materiał, z którego wykonano siedziska, zwracali nam uwagę i nasi Czytelnicy. Niektórzy zastanawiali się, dlaczego są one puste w środku, a co za tym idzie, łatwiej mogą pęknąć.

Miasto zleci naprawę szkód na odnowionym placu Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze

- Gwarancja (na wykonanie inwestycji i jej elementów na placu Powstańców Wielkopolskich - dop. red.) obowiązuje do 15 lipca 2023 roku - wyjaśnia wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. - Gwarancja obejmuje również elementy siedzisk, jednak z wyłączeniem aktów wandalizmu.

Siedziska zostały uszkodzone przez samochód prywatny. Zajmujemy się sprawą wyegzekwowania naprawy z polisy OC. Zostanie również przeprowadzony przegląd pozostałych elementów zagospodarowania.

Wiceprezydent zapewnia, że materiał użyty do budowy siedzisk, spełnia wymogi do stosowania na zewnątrz.

- Szkoda została oszacowana i w najbliższym czasie zostanie zlecona jej naprawa - zapewnia wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.

Koncert inauguracyjny na placu przyciągnął wtedy tłumy:

[polecane] 20259155, 20289405, 20294163, 20299153 [/polecane]

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.