Grażyna Starzak

Ziemia Krakowska ma najwięcej w Polsce kandydatów na ołtarze. Czy w tym gronie znajdą się również rodzice Karola Wojtyły?

Zdjęcie ślubne Emilii i Edmunda Wojtyłów - rodziców Papieża Jana Pawła II Fot. fot. archiwum Zdjęcie ślubne Emilii i Edmunda Wojtyłów - rodziców Papieża Jana Pawła II
Grażyna Starzak

Kościół. By mógł ruszyć proces beatyfikacyjny, wierni muszą wystąpić z taką prośbą do biskupa diecezji.

Nieoficjalnie mówi się, że jeśli chodzi o rodziców Karola Wojtyły z mogliby to zrobić mieszkańcy Wadowic, z parafii Ofiarowania NMP. Kościół, a właściwie dziś bazylika pod tym wezwaniem stoi na wadowickim rynku. Naprzeciw mieszkała rodzina Wojtyłów. W tej świątyni został ochrzczony przyszły papież.

Nie udało nam się wczoraj skontaktować z abp. Markiem Jędraszewskim, metropolitą krakowskim, ale jest niemal pewne, że gdyby prośba grupy wiernych o rozpoczęcie procesu rodziców Karola Wojtyły do niego wpłynęła, zapewne zostałaby pozytywnie rozpatrzona. Abp Jędraszewski wielokrotnie przypomina swoje związki z Janem Pawłem II, cytując w homiliach Jego słowa. Zna też doskonale biografię Karola Wojtyły i wie, jak wiele zawdzięczał swoim rodzicom.

W dalszej części tekstu o tym, co wiemy o rodzicach Karola Wojtyły i jaką rolę odegrali w wychowaniu przyszłego papieża.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.