Zima w mieście nie musi być nudna! Atrakcje czekają

Czytaj dalej

Zima w mieście nie musi być nudna! Atrakcje czekają

Uczniowie z województwa śląskiego rozpoczną ferie zimowe 29 stycznia. Na tych, którzy chcieliby je spędzić w ciekawy, twórczy lub aktywny sposób, czeka wiele propozycji w naszych miastach.

Każde dziecko z utęsknieniem czeka na zbliżające się wolny od szkolnych obowiązków czas ferii zimowych. Żeby spędzić ten czas ciekawie i aktywnie, wcale nie trzeba wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek. Warto rozejrzeć się już teraz – czekają półkolonie, zajęcia sportowe, plastyczne, specjalne repertuary kin czy teatrów – mamy z czego wybierać!

Rozejrzyj się i zaplanuj

Niewystarczające środki finansowe czy brak urlopu w pracy nie musi oznaczać, że nasze pociechy będą się nudzić w trakcie ferii zimowych. Możemy zaplanować pełen atrakcji czas bez konieczności wyjeżdżania z miasta.

Wiele instytucji przygotowało specjalną ofertę na czas ferii. Możemy tutaj znaleźć propozycje zarówno płatne jak i bezpłatne. Porozmawiajmy z dzieckiem o zajęciach, w których chciałoby uczestniczyć i sprawdźmy, czy są jeszcze wolne miejsca.

Proponowane zajęcia są bardzo różnorodne np. artystyczne, edukacyjne, językowe czy sportowe i prowadzone przez specjalistów z tych dziedzin. Półkolonie czy nawet jednorazowe warsztaty mogą być dla naszego dziecka świetną okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także poznania aktywności i form spędzania wolnego czasu, które być może będzie chciało kontynuować w roku szkolnym.

Odpoczynek od komputera

Zimowy czas wolny warto przede wszystkim wykorzystać na odpoczynek. Fizyczna regeneracja jest ważna, zadbajmy o to, by nasze dzieci nie spędziły dwóch tygodni przed komputerem czy telewizorem.

Jeśli nasze dziecko nie będzie miało możliwości, by brać udział w zorganizowanych zajęciach sportowych, nic straconego. Gdy tylko sprzyjać będzie pogoda, korzystajcie wspólnie z zimowych atrakcji na świeżym powietrzu - sanek, lodowiska, czy wspólnego lepienia bałwana.

Dobrym pomysłem, nie tylko na niepogodę, może być także wyprawa na basen czy ściankę wspinaczkową. Sprawdźmy, czy w naszej okolicy przygotowano specjalną ofertę na ferie zimowe w takich obiektach.

Jeśli zabraknie nam pomysłów lub zapisy na wycieczki czy półkolonie zostaną zamknięte, możemy skorzystać z uniwersalnych pomysłów – wycieczek połączonych ze zwiedzaniem obiektów w sąsiednich miastach, wyprawy do ZOO, parku trampolin, sal zabaw dla mniejszych dzieci czy gokartów z tymi nieco starszymi. Będzie to nie tylko sposób na zabicie nudy, ale przede wszystkim okazja do rodzinnego spędzenia czasu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.