Zimno i znów smog: Tychy, Gliwice, Szczyrk...

Czytaj dalej
Fot. WIOŚ w Katowicach
POW

Zimno i znów smog: Tychy, Gliwice, Szczyrk...

POW

Mieliśmy bardzo mroźną noc. Temperatura minimalna w nocy lokalnie od -18°C w rejonach górskich do -16°C w rejonach wyżynnych. Wszyscy grzeją. Smog głównie w środkowej części i na południu regionu.

Najgorzej jest w okręgu bielskim oraz w Tychach, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Żywcu. Tam jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.

W Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego

POW

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

xyz

a potem takie "zdziwienie" że śmierdzi, że ludzie umierają, a elewacje kamienic spływają strużkami czarnego pyłu. "Brawo TY - brawo śląsk ! "

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.