Tomasz Maleta

Zły targ o Jagę. Kibice będą zbierali na klub?

Zły targ o Jagę. Kibice będą zbierali na klub? Fot. Archiwum
Tomasz Maleta

Gdy w marcu wybuchła sprawa przegapienia przez radnego Zbigniew Brożka terminu złożenia wniosku o przyznanie nagrody dla Jagiellonii napisałem, że za kwartał może być ona o wiele większa.

Bynajmniej nie za kolejne miejsce na podium, ale za jakże upragnione przez kibiców - najwyższe. I Jagiellonia jest na najlepszej drodze do tego.

Tymczasem z aktu drugiego kłótni o nagrodę między głównymi rozgrywającymi na białostockim boisku samorządowym jawi się wręcz niewiara w taki scenariusz.

Czytaj więcej: Radny Zbigniew Brożek chce kasy dla Jagiellonii Białystok. Miasto: To niepoważne

Nie wspomnę o samobóju radnego PO Macieja Biernackiego strzelonego Tadeuszowi Truskolaskiemu.

Radny zanegował sens promocji miasta opartej o Jagiellonię.

Ale nawet gdyby nasi piłkarze - odpukać - nie znaleźliby się na podium, czyż nie powinni być uhonorowani (rzecz jasna zgodnie z prawem, które można już na najbliższej sesji zmienić, uchwalić, itp).

No, chyba że nasi decydenci chcą, by wyręczyli ich kibice ogólnomiejską zbiórką.

Tylko że wtedy będzie wstyd nie tylko na całą Polskę.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.