Łukasz Koleśnik

Zmiana nazwy powiatu krośnieńskiego wciąż budzi emocje

starosta Mirosław Glaz Fot. Łukasz Koleśnik - Krytyka i docinki na naszym portalu sprawiają, że ośmieszamy się przed potencjalnymi inwestorami - mówi starosta Glaz.
Łukasz Koleśnik

Od konsultacji i głosowania mieszkańców minęło już sporo czasu, ale niesnaski pozostają. Widać to m.in. podczas sesji rady powiatu.

Wygląda na to, że walka między Gubinem a Krosnem Odrzańskim w sprawie zmiany nazwy powiatu będzie dalej trwać. Po tym jak starosta zaprosił na wspólne rozmowy w tej sprawie przedstawicieli obu miast, swoje zdanie wyraził na ten temat radny powiatowy, Tomasz Miechowicz.

- Jak bardzo trzeba być niepoważnym człowiekiem by najpierw mieć w nosie opinię mieszkańców powiatu w jakiejś sprawie, a później zapraszać ich do rozmowy w tym temacie (w konsultacjach większość mieszkańców regionu opowiedziało się przeciw zmianie nazwy powiatu - red.). Pan Glaz ze świtą z PSL i Gubina przeforsował wbrew mieszkańcom uchwałę rady powiatu, a teraz chce rozmawiać... Żenada . Najbardziej niepoważny polityk powiatu, który wespół z z włodarzami Gubina rozpętał wojnę, teraz udaje gołąbka pokoju. Pan już dawno dogadał się z gubińską częścią powiatu, lekceważąc opinię krośnian. Nie ma poważnych mieszkańców Krosna, którzy chcieliby z panem starostą rozmawiać - skomentował ostro Miechowicz na oficjalnym portalu starostwa powiatowego.

starosta Mirosław Glaz
Łukasz Koleśnik - Krytyka i docinki na naszym portalu sprawiają, że ośmieszamy się przed potencjalnymi inwestorami - mówi starosta Glaz.

Na zarzuty podczas ostatniej sesji odpowiedział starosta Mirosław Glaz. - Chciałbym podziękować radnemu za mnóstwo ciepłych słów pod moim adresem - powiedział sarkastycznie. - Rozumiem wolność wyrażania poglądów, ale uważam, że obraźliwie docinki radnego, który jest zobowiązany przez mieszkańców do troski o reprezentowanego regionu są nie na miejscu. Zwłaszcza kiedy żale i animozje są upublicznianie na portalu spo-łecznościowym, który ma być jedną z wizytówek powiatu krośnieńskiego. Taka krytyka na publicznym portalu ośmiesza nasz powiat i stawia w złym świetle przed potencjalnymi inwestorami. Można było przyjść do mnie z takimi uwagami osobiście. W przyszłości liczę na ostrożniejszy dobór słów. Gramy przecież do jednej bramki - skomentował Glaz.

Radny Tomasz Miechowicz, który również był obecny na sesji zaznaczył, że nie wycofuje się ze swojego oświadczenia zamieszczonego na Facebooku.

Do zmiany nazwy powiatu może dojść już nawet w przyszłym roku. Warunkiem jest pozytywna decyzja Rady Ministrów do 31 lipca br.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.