Jarosław Miłkowski

Zmiany w szkołach w Gorzowie idą pod lupę wojewody

Zmiany w szkołach w Gorzowie idą pod lupę wojewody Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego chce, by wojewoda rozstrzygnął, czy przyjęcie zmian w siatce szkół odbyło się zgodnie zprawem. Z kolei miasto przyznaje, że zmiany mogą nas kosztować więcej niż 1,8 mln zł.

- Ja nie mam nic przeciwko przenosinom III Liceum Ogólnokształcącego do Szkoły Podstawowej nr 7, ale chcę, żeby to wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Jeśli wojewoda zakwestionuje decyzję rady, te wszystkie zmiany mogą nie wejść w życie – mówi nam Barbara Zajbert, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego (w lewym górnym rogu na zdjęciu obok). W piątek zaskarżyła ona u wojewody uchwały, które mają prowadzić do zmian w siatce gorzowskich szkół.

  • 29 stycznia na sesji radni podjęli tzw. uchwały intencyjne w sprawie zmian. O co dokładnie chodzi?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.