Marzena Sutryk

Zmieniono nazwy ulic w Koszalinie i... - co dalej?

Zmieniono nazwy ulic w Koszalinie i... -  co dalej? Fot. archiwum
Marzena Sutryk

Władze Koszalina zaskarżyły opinię wojewody co do nazwy ul. Bowid. Na listopadowej sesji zostaną wprowadzone zmiany nazw ulic na przystankach.

Przypomnijmy, że w tym roku w Koszalinie, zgodnie z zaleceniem wojewody i IPN, zmieniono 13 nazw ulic. Ulica Oskara Langego to dziś Bukowa; Lucjana Szenwalda - Kornela Makuszyńskiego; Wery Kostrzewy - Wojciecha Korfantego; Ignacego Kuczkowskiego - Kolorowa; Henryka Jagoszewskiego (burmistrz Koszalina) - Mieczysława Jagoszewskiego (dziennikarz); Władysława Spasowskiego (działacz komunistyczny) - Bronisława Spasowskiego (powstaniec styczniowy); Wopistów - Pograniczników; 4 Marca (zajęcie Koszalina przez Armię Czerwoną) - 4 Marca (dzień koronacji Władysława Jagiełły w 1386 r.); Dywizji Drezdeńskiej - Żołnierzy 8.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.