Znamy plany na 2017 rok, czyli inwestycje w Sławnie i Darłowie

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Wojciech Kulig

Znamy plany na 2017 rok, czyli inwestycje w Sławnie i Darłowie

Wojciech Kulig

Nowe alejki cmentarne, budowa plaży miejskiej, przebudowa amfiteatru, nowe oświetlenie uliczne i parkowe, a także remont Domu Kultury w Darłowie. Co jeszcze kryją budżety miast?

W 2017 roku szykują się ciekawe zmiany, jeśli chodzi o inwestycje w dwóch miastach powiatu sławieńskiego. Rada Miasta Sławno zatwierdziła projekt uchwały budżetu miasta na 2017 rok. Co się w nim znalazło? Jednym z zadań będzie przebudowa dróg lokalnych, w tym między innymi Alei Zachodniej, na którą od lat narzekają mieszkańcy. Jednym z kluczowych zadań miasta ma być zakończenie remontu dachu ratusza, a także budowa plaży miejskiej przy ul. Kąpielowej. Ponadto zostanie zagospodarowany teren przy ulicy Koszalińskiej, gdzie powstanie fontanna.

Innym ważnym zadaniem ma być przebudowa proscenium i amfiteatru, która ruszy z początkiem przyszłego roku. Urząd Miasta w Sławnie planuje również zakupić sprzęt komputerowy dla swoich pracowników. Pod względem turystycznym ważnym punktem będzie budowa przystani kajakowej na rzece Wieprzy. Poza tym miasto zamierza przeznaczyć pomoc finansową dla samorządu powiatu na przebudowę ul. Jagiełły. Łączna kwota na wspomniane inwestycje wyniesie prawie 2,5 miliona złotych.

Z kolei darłowski budżet przewiduje budowę dwóch domów z ośmioma lokalami socjalnymi dla najuboższych rodzin. Inwestycja ruszy, gdy miasto dostanie gwarancję 35 proc. dotacji, o która ubiega się z Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto walczy też o pieniądze na kapitalny remont Domu Kultury w Darłowie. O dotacje miasto będzie ubiegać się z budżetu Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej. Ponadto Urząd Miejski ma w planach inwestycje drogowe, m.in. budowa ul. Dąbrowskiego, czy ul. Zygmunta III Wazy w Darłówku. Wyremontowane zostaną również alejki cmentarne.

Przebudowane będą schody prowadzące na cmentarz od strony ul. Wieniawskiego. Interesującym założeniem jest plan zakupu aż 100 nowych ławek ulicznych. Poza tym zadania inwestycyjne zakładają budowę oświetlenia ulicznego i parkowego, co jest priorytetem w budżecie Darłowa na 2017 rok. Inwestycje zaplanowano m.in. na ul. Jagiellońskiej, Piastowskiej, Wczasowej, Wyspiańskiego, Roweckiego, Andersa, Akacjowej, Nagietkowej, Makowej, Chabrowej, Wiejskiej, Wiśniowej, Portowej oraz w Parku Eryka. Kolejnym wyróżniającym się punktem ma być stworzenie całorocznej, ogólnodostępnej miejskiej toalety w części budynku gimnazjum. Będzie miała osobne wejście, tuż obok przystanku busów, kościoła i rynku. Koszt darłowskich inwestycji to nieco ponad 7 milionów złotych.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.