Znani aktorzy wspierają budowę Domu Oczami Brata w Częstochowie

Czytaj dalej
Janusz Strzelczyk

Znani aktorzy wspierają budowę Domu Oczami Brata w Częstochowie

Janusz Strzelczyk

Fundacja Oczami Brata, obchodząca 5-lecie działalności, wybuduje w Częstochowie dom dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

To będzie dom dla minimum ośmiu osób i będzie się nazywał Dom Oczami Brata -mówi Paweł Bilski prezes Fundacji Oczami Brata. - Fundamenty planujemy wylać jesienią tego roku.

Do tej pory, a minęły dwa miesiące akcji, z pomocą darczyńców fundacji udało się zebrać ponad 350 tys. zł., z czego 150 tys. zł. to wartość działki przekazanej w formie darowizny. Akcję wspierają aktorzy w całej Polsce, m.in. Tomasz Ciachorowski, Mateusz Janicki, Marta Żmuda Trzebiatowska, Olga Borys, Piotr Machalica, Piotr Cyrwus, Agnieszka Pilaszewska. Promują budowę Domu Oczami Brata w mediach społecznościowych. W teatrach z całej Polski trwają zbiórki do puszek, do tej pory w akcję włączyły się: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Żelazny w Katowicach, Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Nowy w Słupsku, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Gry i Ludzie w Katowicach, Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr Korez w Katowicach.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.