Jacek Bombor

Znany trener dżudo winny molestowania

Robert R. przed wejściem na salę rozpraw. Został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. Fot. Jacek Bombor Robert R. przed wejściem na salę rozpraw. Został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
Jacek Bombor

Wczoraj sąd w Rybniku skazał na 6 lat więzienia Roberta R., trenera dżudo z Jastrzębia. Od lat obmacywał podopieczne...

Robert R., popularny trener i wiceprezes klubu sportowego Judo Koka w Jastrzębiu-Zdroju, winny wykorzystywania seksualnego swoich zawodniczek. Sąd Okręgowy w Rybniku skazał go wczoraj na 6 lat więzienia i na 7 lat zakazał mu pracy z młodzieżą. Skazany nie może się też zbliżać do poszkodowanych.

Na sali rozpraw wychudzony Robert R. podczas odczytywania wyroku kiwał z niedowierzaniem głową, jakby zaprzeczając słowom sędzi Edyty Pachli, która odczytywała wyrok.

Przypomnijmy, trener dostał 8 zarzutów dotyczących molestowania zawodniczek, z których część była nieletnia (poniżej 15. roku życia). Dotykał podczas masażu, gdy kładły się spać na zgrupowaniach, nachodził pod prysznicem. Do zdarzeń dochodziło m.in. w Cetniewie, Zakopanem, Żywcu, w budynkach jastrzębskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na sali rozpraw były córka i siostra oskarżonego, ale nie chciały rozmawiać z dziennikarzami.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.