Zobacz dokąd w tym roku będziesz mógł polecieć z Pyrzowic. Nowe kierunki, więcej połączeń! [MAPA]

Czytaj dalej
Michał Wroński

Zobacz dokąd w tym roku będziesz mógł polecieć z Pyrzowic. Nowe kierunki, więcej połączeń! [MAPA]

Michał Wroński

W piątek, 16 stycznia 2015 r. regularne loty z Pyrzowic do Egiptu rozpoczyna egipska linia Air Cairo. Samoloty tego przewoźnika latać będą do Hurghady oraz do Szarm el-Szejk. Pierwszy rejs we wtorek, 20 stycznia.

Uruchomienie tych połączeń umożliwi podróżnym dotarcie na własną rękę nad Nil. Do tej pory mogli to czynić jedynie z biurami podróży na pokładzie samolotów czarterowych.

Jak informują przedstawiciele pyrzowickiego lotniska, bilety na trasy do Hurghady i Szarm el- Szejk dostępne będą do końca marca. Można je rezerwować na stronie internetowej www.flyaircairo.com.

- Przewoźnik deklaruje, że trasy obsługiwane będą także w sezonie letnim – mówi Piotr Adamczyk z działu komunikacji i promocji pyrzowickiego lotniska.

Regularne loty do Egiptu to nie koniec nowinek, jakie w tym roku czekają podróżnych wybierających się w daleki świat z Pyrzowic. Od 29 marca w siatce połączeń pojawią się loty do Belfastu. Do stolicy Irlandii Północnej będzie można polecieć dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty) na pokładzie samolotu linii Wizz Air. Ten sam przewoźnik w czerwcu wprowadza do swej oferty regularne połączenia z Pyrzowic do Bristolu i Bolonii (od 26 czerwca, w poniedziałki i piątki) oraz do Larnaki (od 24 czerwca, w środy i niedziele).

Wcześniej, bo już od 31 marca Wizz Air zwiększy częstotliwość rejsów na już obsługiwanych trasach: do Londynu-Luton (z 14 do 18 tygodniowo), do Oslo-Torp (z 5 do 7), do Doncaster Sheffield (z 4 do 5), do Malmo (z 3 do 4), do Stavanger (z 2 do 3), do Bergen (z 2 do 3) i do Sztokholm Skavsta (z 2 do 3).

W sumie – jak podkreśla Piotr Adamczyk z działu komunikacji i promocji pyrzowickiego lotniska – w „rozkładzie jazdy” na tegoroczny sezon wiosenno-letni znajdzie się 37 regularnych połączeń do 17 państw. Na tej liście znaleźć można Egipt, Niemcy, Hiszpanię, Anglię, Szkocję, Irlandię, Holandię, Ukrainę, Gruzję, Włochy, Norwegię, Szwecję, Francję, Bułgarię, Izrael oraz Irlandię Północną.

Władze lotniska liczą, że w przyszłym roku uda się osiągnąć magiczną liczbę 3 milionów odprawionych pasażerów – w ubiegłym (i tak rekordowym) roku zabrakło do tego 300 tysięcy podróżnych.

Najedź kursorem na mapę o zobacz, dokąd dolecisz z Pyrzowic. Białe punkty to obecne połączenia. Punkty czerwone to nowe połączenia w 2015 roku

Michał Wroński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.