Zobacz Gedię od środka. Będzie ku temu okazja!

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Zobacz Gedię od środka. Będzie ku temu okazja!

Filip Pobihuszka

Największy nowosolski pracodawca zaprasza na zwiedzanie. Ostatnia sobota stycznia upłynie w Gedii pod znakiem dni otwartych.

Przyzwyczailiśmy się do dni otwartych szkół, urzędów czy instytucji, ale okazji by zwiedzić zakład produkcyjny jest jak na lekarstwo. W zasadzie to w ogóle nie ma takiej opcji, nawet jeśli jest się chętnym do podjęcia pracy w danej firmie. Zrozumiała to nowosolska Gedia i dlatego w ostatnią sobotę stycznia postanowiła zorganizować właśnie dni otwarte.

- Postanowiliśmy uruchomić narzędzie, które docelowo ma stać się elementem rutyny - mówi dyrektor zakładu, Ryszard Gongor. - Mamy coraz więcej sygnałów od pracowników, że chcieliby zaprosić np. żonę i pokazać jej miejsce gdzie pracują. Z drugiej strony osoby, które chciałyby się u nas zatrudnić zakład znają tylko od zewnątrz, a są ciekawe jak wygląda i funkcjonuje w środku - wyjaśnia.

I trudno oprzeć się wrażeniu, że to właśnie ta druga grupa osób jest tą, w którą celuje największy nowosolski pracodawca (ponad 1,5 tys. pracowników w dwóch zakładach). Na plakacie promującym czytamy: - Gedia Poland zaprasza na „Dzień otwartych drzwi”. Osoby zainteresowane pracą w Gedii – mile widziani także studenci i absolwenci - zapraszamy na wspólne zwiedzanie (...). Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie do dnia 20 stycznia 2016 zgłoszenia - najlepiej w formie CV wraz z klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych - na adres mailowy: [email protected]. Naszym gościom pokażemy m.in.: co robią nasi pracownicy, w jakim środowisku oraz na jakich maszynach i urządzeniach pracują.

- Przy takiej wysokości zatrudnienia nie ma chwili, w której nie rekrutowalibyśmy nowych pracowników. Jest to spowodowane choćby wewnętrznymi awansami, czy różnymi fluktuacjami - mówi R. Gongor. - Dział personalny rekrutuje przez okrągłe dwanaście miesięcy dodaje.

Szef nowosolskiego zakładu nie ukrywa, że dni otwarte związane są też pośrednio z kolejna inwestycją Gedii. Zakład jest właśnie na etapie stawiania kolejnej już hali w miejscu, gdzie jeszcze niedawno znajdowała się firma oponiarska, która po uzgodnieniach przeniosła się w inne miejsce. Tym sposobem Gedia zyskała kolejny cenny kawałek gruntu. W nowej hali ma się znaleźć m.in. trzeciej już linia tłoczenia na gorąco. - Jeśli dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu ruszymy z budową. Optymistyczny scenariusz zakłada koniec prac na przełomie maja i czerwca - zdradza R. Gongor. W tym miejscu warto dodać, że w ubiegłym roku firma zainwestowała ok. 25 milionów euro (czyli poonad 100 mln zł), a wydatki zaplanowane na ten rok mają być mniej więcej na tym samym poziomie.

Dni otwarte Gedii odbędą się 30 stycznia, od godziny 12.00 do 13.30, w zakładzie przy ul. Staszica 2. - W związku z ograniczonymi możliwościami zwiedzania już teraz informujemy, że przewidujemy kolejne terminy „Dni otwartych” - czytamy na plakacie.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.